AROMATICA

AROMATICA е корејски бренд кој во своите козметички производи се инспирира од традиционалното ориентално знаење за дејството на билките врз здравјето на луѓето и го обединува древното народно и медицинско искуство со најновите иновативни откритија на полето на козметиката. AROMATICA во својот истражувачки центар развива уникатен процес и патентирани формули кои ги поврзуваат природата и технологија. Поизводството го врши во сопствената фабрика која има ECOCERT сертификат за органско козметичко производство, притоа користи најдобри сертифицирани сурови состојки од проверени врвни производители ширум светот.

AROMATICA ја има девизата „Be safe and beautiful“, односно „Бидете безбедни и убави“. За својата нега можете со доверба да ги користите безбедните производи на AROMATICA.

Lively SuperBrite Vita Serum

Ја чувствувате вашата кожа изморена и без сјај? Ревитализирајте ја и заблескајте! Витаминскиот комплекс и богатиот со витамини екстракт од Hibiskus ја ревитализираат вашата кожа. Пет слоеви на хиалуронска киселина ja обновуваат кожата и ја прават посветла, блескава и мазна.

» прочитај повеќе

Состав: естракт од цвет од Hibiscus sabdariffa, глицерин, пропандиол, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, каприлик/каприк триглицерид, триетил цитрат, октилдодеканол, бетаин, пантенол, 1,2-хександиол, бутилен гликол, каприлил гликол, екстракт од Illicium verum, глицерил глукозид, глицерил стеарат, цетарил алкохол, стеаринска киселина, натриум лауроил глутамат, масло од семе од Limnanthes alba, вода, натриум хиалуронат, хидролизирана хиалуронска киселина, хиалуронска киселина, склеротиум гума, ксантин гума, екстракт од Eclipta prostrata, екстракт од лист од Melia azadirachta, масло од семе од Moringa oleifera, хидролизирани гликозаминогликани, полисахарид од семе од Tamarindus indica, тиамин HCl, бензил гликол, пиридоксин HCl, етилхексил глицерин, аскорбинска киселина, рибофлавин, менадион, биотин, масло од семе од Hippophae rhamnoides.

» помалку

Lively SuperBarrier Cica-panthenol Serum

Ја чувствувате важата кожа затегната, сува и сензитивна? Вратете го влажниот слој на вашата жедна кожа. Пантенол и мадекасозид хидрат ја смируваат кожата и ја задржуваат влажноста. 5 слоеви на хиалуронска киселина ја обновуваат кожата и прават да изгледа по флексибилна, полна и мазна.

» прочитај повеќе

Состав: вода, глицерин, пропандиол, полиглицерил-3 матилоглукоза дистеарат, каприлик/каприк триглицерид, триетил цитрат, октилдодеканол, бетаин, 1,2 хександиол, бутилен гликол, екстракт од цвет од Viola mandshurica, екстракт од Gardenia florida, глицерил глукозид, глицерил стеарат, цетeарил алкохол, стеаринска киселина, натриум лауроил глутамат, масло од семе од Limnanthes alba, масло од семе од Simmondsia chinensis, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, натриум хиалуронат кросполимер, хидролизирани гликозаминогликани, натриум хиалуронат, хидролизирана хиалуронска киселина, хиалуронска киселина, склеротиум гума, пентилен гликол, мадекасозид, полисахарид од семе од Tamarindus indica.

» помалку

Lively Vege Cleanse Sleeping Mask

Зелениот комплекс кој содржи кељ, целер, магдонос и спанаќ нежно ја чисти и смирува вашата кожа додека спиете.

» прочитај повеќе

Состав: вода, глицерин, бутиленгликол, каприлик/каприк триглицерид, 1,2-хександиол, глицерил глукозид, амониум акрилоилдиметил лаурат/vp кополимер, пантенол, екстракт од лист од Brassica olearacea, екстракт од Apium graveolens, екстракт од Petroselinum sativum, екстракт од семе од Moringa oleifera, екстракт од лист од Spinacia oleracea, масло од семе од Orbignya oleifera, екстракт од Citrus junos, екстракт од Codium fragile, екстракт од Gardenia florida, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, полиглицерил-3 метилглукоза дистеарат, церамид NP.

» помалку

Lively Vita Glow Sleeping Mask

7 мулти-витамини и витален комплекс кој содржи манго, гуава и волчји трн ја ревитализираат вашата кожа и го враќаат нејзиниот сјај додека спиете.

» прочитај повеќе

Состав: вода, глицерин, бутиленгликол, каприлик/каприк триглицерид, масло од Elaeis guineensis, 1,2-хександиол, глицерил глукозид, амониум акрилолдиметил лаурат/vp кополимер, пантенол, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, полиглицерил-3 метилглукоза дистеарат, екстракт од Mangifera indica, екстракт од Psidium guajava, екстракт од Hippophae rhamnoides, екстракт од Litchi Chinensis, екстракт од Hylocereus undatus, масло од семе од Orbignya oleifera, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus, тианин HCL, бензил гликол, пиридоксин HCL, аскорбинска киселина, рибофлавин, менадион, биотин, керамид NP, екстракт од Malpighia glabra, екстракт од Vaccinium macrocarpon, екстракт од Vaccinium angustifolium, екстракт од Citrus aurantium dulcis, екстракт од Punica granatum, екстракт од Fragaria chiloensis, екстракт од Vitis vinifera.

» помалку

Orange Cleansing Sherbet

Уникатно средсво за чистење лице во вид на маслен балсам кој ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки на кожата. Бидејќи содржи природно масло од портокал и токоферол, овој производ помага во контролата на балансот на себум во кожата.

» прочитај повеќе

Употреба: Со шпакличката од пакувањето нанесете умерена количина на суви дланки и нежно измасирајте го на кожата, потоа додадете малку вода и продолжете да масирате. Исплакнете со млака вода.

Состав: масло од Helianthus annuus, сорбет-30 тетраолеат, полиетилен, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од семе од Orbignya oleifera, **лимонен, масло од цвет од Cananga odorata, масло од дрво Cedrus atlantica, токоферол, масло од кора од Citrus aurantium dulcis, **бензил бензоат, **линалоол. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Rose Absolute First Serum

Органскиот серум со роза е високо збогатена есенција која содржи масло од Rosa damascena и Super berry complex™ кои ѝ обезбедуваат доволна хранливост и хидратација на грубата и сува кожа. Екстрактот од лист од алое вера и екстрактот од цвет од невен помагаат за зајакнување на природната цврстина на кожата и во исто време ја ревитализира безбедно и ефективно. Овој производ на кожата и пружа моќен навлажнувачки ефект со што кожата изгледа хидрирана и свежа за само неколку секунди.

» прочитај повеќе

Состав: *eкстракт од лист од Aloe barbadensis, пропандиол, глицерин, *екстракт од пупка од Rosa damascena, бетаин, ниацинамид, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, вода, фенетил алкохол, натриум карбомер, пантенол, левулинска киселина, натриум левулинат, глицерил каприлат, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, алантоин, аденозин, масло од Rosa damascena, **фенил ацетат, **алфа-пинени, метанол, **нерол, **бензалдeхид, **мирцен, **бета-кариофилен. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Rose absolute Vital Fluid

Природен и органски навлажнувач со формула која содржи екстракт од Rosa damascena и природно добиени состојки од растенија кои интензивно ја хидрираат сензитивната и сува кожа.

» прочитај повеќе

Состав: вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, полиглицерил-3 метилoглукоза дистеарат, пропандиол, бетаин, ниацинамид, цетеарил алкохол, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од Cocos mucifera, пантенол, **масло од Rosa canina, етилхексил глицерин, коко-каприлат/капрат, фенетил алкохол, ксантaн гума, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, масло од семе од Simmondsia chinensis, аденозин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus оfficinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, **фенетил ацетат, **алфа-пинени, **нерол, **бензалдехид, **мирцeн, **бета-кариофилeн. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Rose Absolute Eye Cream

Високо хранливиот крем за очи со екстракт од Rosa damascena и екстракт од Sambucus nigra помага за осветлување и зацврстување на кожата околу очите.

» прочитај повеќе

Состав: вода, каприлик/каприк триглицерид, бутилен гликол, полиглицерил -3 метилoглукоза дистеарат, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од семе од Simmondsia chinensis, цетерил алкохол, бетаин, глицерин, арахидил алкохол, бехенил алкохол, арахидил глукозид, ниацинамид, масло од Rosa canina, *путер од Butyrospermum parkii, пропандиол, натриум хиалуронат, хидролизирани глукозаминогликани, хидролизирана хиалуронска киселина, натриум хиалуронат кросполимер, хиалуронска киселина, екстракт од Verbena officinalis, ексракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Chamomilla recutita, етилхексилглицерин, масло од семе од Limananthes alba, *масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Maringa oleifera, пантенол, *восок од Copernicia cerifera, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, **екстракт од цвет од Rosa damascena, масло од Mauritia flexuosa, **фенетил алкохол, ксантин гума, аденозин, **фенетил ацетат, **алфапинени, **нерол, бензалдехид, **мирцен, **бета-кариофилен.
*сертифицирано органски
**од природно есенцијално масло.

» помалку

Rose Absolute Vital Cream

Високо концентриран крем за омекнување и длабинска хидратација на сува кожа. Кремот содржи хијалуронска киселина во неколку големини на молекули, масло од Rosa damascena, органско масло од бабасу и масло од јојоба.

» прочитај повеќе

Состав: вода, каприлик/каприк триглицерид, бутилен гликол, полиглицерил -3 метилoглукоза дистеарат, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од семе од Simmondsia chinensis, цетерил алкохол, бетаин, глицерин, арахидил алкохол, бехенил алкохол, арахидил глукозид, ниацинамид, масло од Rosa canina, *путер од Butyrospermum parkii, пропандиол, натриум хиалуронат, хидролизирани глукозаминогликани, хидролизирана хиалуронска киселина, натриум хиалуронат кросполимер, хиалуронска киселина, екстракт од Verbena officinalis, ексракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Chamomilla recutita, етилхексилглицерин, масло од семе од Limananthes alba, *масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Maringa oleifera, пантенол, *восок од Copernicia cerifera, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, **екстракт од цвет од Rosa damascena, масло од Mauritia flexuosa, **фенетил алкохол, ксантин гума, аденозин, **фенетил ацетат, **алфапинени, **нерол, бензалдехид, **мирцен, **бета-кариофилен.
*сертифицирано органски
**од природно есенцијално масло.

» помалку

Organic Aloe Vera Gel

Интензивно хидратантен, смирувачки гел формулиран со свежа алое вера. Овој органски гел помага да се постигне интензивна природна влажност, додека ја смирува кожата и ја прави да се чувствува свежо.

» прочитај повеќе

Состав: *eкстракт од лист од Aloe barbadensis, пропандиол, *вода од лист од Rosmarinus officinalis, натриум карбомер, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Usenea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, фенетил алкохол, вода *Сертифицирано органски.

» помалку

Organic Aloe Vera Gel 50g

Интензивно хидратантен, смирувачки гел формулиран со свежа алое вера. Овој органски гел помага да се постигне интензивна природна влажност, додека ја смирува кожата и ја прави да се чувствува свежо.

» прочитај повеќе

Состав: *eкстракт од лист од Aloe barbadensis, пропандиол, *вода од лист од Rosmarinus officinalis, натриум карбомер, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Usenea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, фенетил алкохол, вода *Сертифицирано органски.

» помалку

95% Natural Aloe Aqua Cream

Природен хидратантен крем кој ја смирува и освежува кожата. Екстрактот од лист од органска алое вера ја смирува кожата која била изложена на сонце, го намалува стресот предизвикан од сонцето и други надворешни фактори, намалувајќи ја измореноста. Церамидите и гликозаминогликаните (GAG) ја подобруваат текстурата на кожата и овозможуваат интензивна хидратација. Аденозинот и ниацинамидот анти-ејџинг дејство и го подобруваат тенот.

» прочитај повеќе

Состав: *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлилен/капрински триглицерид, вода, *вода од лист од Rosmarinus officinalis, вода од Lavandula angustifolia, 1,2-хександиол, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, акрилати/с 10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, хидролизирани гликозаминогликани, церамид NP, полисахарид од семе од Tamarindus indica.
*сертифицирано органски.

» помалку

Calendula Juicy Cream

Лесен но интензивен крем за хидратација, чија формула содржи церамиди за спречување на губењето на влажност и полисахарид од семе од Tamarindus indica за одржување на влажноста на кожата. Овој крем без арома е погоден за сите видови кожа, посебно за сензитивна кожа, бидејќи содржи растителна вода од Calendula наместо дестилирана вода.

» прочитај повеќе

Состав: екстракт од цвет од Calendula officinalis, каприлен/капрински триглицерид, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, бутилен гликол, глицерин, *путер од Butyrospermum parkii (шиа путер), хидрогениран лецитин, масло од Cocos nucifera, вода, октилдодеканол, коко-каприлат капрат, 1,2-хександиол, арахидил алкохол, хидроксиетилцелулоза, палмитамид MEA, пропандиол, бехенил алкохол, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, церамид NP, хидрогенирано маслиново масло unsaponifiables, *восок од Copernicia cerifera, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, полисахарид од семе од Tamarindus indica. *сертифицирано органски

» помалку

Calendula Soothing Relief Mask

Оваа органска маска во лист содржи 75.89% екстракт од Calendula за да помогне во смирувањето на кожата додека ферментираниот екстракт од лист од маслинка и ферментираниот екстракт од Bifida ја негуваат кожата.

» прочитај повеќе

Екстрактoт од Calendula помага во смирување на кожата, ослободување од стрес и стимулирање. Органската Aloe Vera го смирува црвенилото на кожата стимулирана од сонце. Содржи ферментирани екстракти од лист од маслинка збогатени со незаситени масни киселини и екстракт од Bifida за негување на кожата. GAG (гликозаминогликани) е Ecocert-oдобрена состојка добиена од печурки ја смирува сенситивната кожа зголемувајќи ја функцијата на апсорпција на смирувачки состојки (Calendula + Aloe Vera) на кожата.

Состојки: Екстракт од Calendula Officinalis, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, бутилен гликол, вода, бетаин, ферментиран екстракт од Bifida, ферментиран екстракт од лист од Lactobacillus/Olea Europaea, пропандиол, етилхексилглицерин, алантоин, масло од семе од Limnanthes Alba, пантенол, арахидил алкохол, бехенил алкохол, коко-каприлат/капрат, арахидил глукозид, фенетил алкохол, екстракт од Pulsatilla Koreana, екстракт од Usnea Barbata, екстракт од Zanthoxylum Piperitum, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, хидролизирани гликозаминогликани, 1,2 хександиол, хидрогенирано маслиново масло unsaponifiables *сертифицирано органски

» помалку

Calendula Soothing Relief Mask Set

Оваа органска маска во лист содржи 75.89% екстракт од Calendula за да помогне во смирувањето на кожата додека ферментираниот екстракт од лист од маслинка и ферментираниот екстракт од Bifida ја негуваат кожата.

» прочитај повеќе

Екстрактoт од Calendula помага во смирување на кожата, ослободување од стрес и стимулирање. Органската Aloe Vera го смирува црвенилото на кожата стимулирана од сонце. Содржи ферментирани екстракти од лист од маслинка збогатени со незаситени масни киселини и екстракт од Bifida за негување на кожата. GAG (гликозаминогликани) е Ecocert-oдобрена состојка добиена од печурки ја смирува сенситивната кожа зголемувајќи ја функцијата на апсорпција на смирувачки состојки (Calendula + Aloe Vera) на кожата.

Состојки: Екстракт од Calendula Officinalis, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, бутилен гликол, вода, бетаин, ферментиран екстракт од Bifida, ферментиран екстракт од лист од Lactobacillus/Olea Europaea, пропандиол, етилхексилглицерин, алантоин, масло од семе од Limnanthes Alba, пантенол, арахидил алкохол, бехенил алкохол, коко-каприлат/капрат, арахидил глукозид, фенетил алкохол, екстракт од Pulsatilla Koreana, екстракт од Usnea Barbata, екстракт од Zanthoxylum Piperitum, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, хидролизирани гликозаминогликани, 1,2 хександиол, хидрогенирано маслиново масло unsaponifiables.
*сертифицирано органски

» помалку

Tea Tree Balancing Foaming Cleanser

Пенливо средство за чистење специјално дизајнирано за масна кожа. Маслото од чајно дрво и маслото од бергамот пенетрираат длабоко во порите на кожата за да го намалат вишокот на масти, нежно ги отстрануваат нечистотиите и шминката и ја прават кожата да се чувствува чиста и освежена. Органскиот екстракт од чичак и екстрактот од гавез ја смируваат и хидратираат кожата.

» прочитај повеќе

Состав: екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, палмитинска киселина, стеаринска киселина, лауринска киселина, калиум хидроксид, вода, миристинска киселина, натриум кокоамфоацетат, глицерил стеарат, сорбиан оливат, натриум хлорид, екстракт од лист од Malaleuca alternifolia, алантоин, фенетил алкохол, каприлил гликол, масло од лист/гранче oд Citrus aurantium amara, масло од семе од Helianthus annuus, токоферол, **цитронелол, масло од Citrus aurantium bergamia, масло до Pelargonium graveolens, *екстракт од корен од Arctium lappa, *екстракт од корен од Symphytum officinale, масло од лист од Malaleuca alternifolia, **гераниол, **лимонен, **линалоол *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Tea Tree Balancing Foaming Cleanser 20g

Пенливо средство за чистење специјално дизајнирано за масна кожа. Маслото од чајно дрво и маслото од бергамот пенетрираат длабоко во порите на кожата за да го намалат вишокот на масти, нежно ги отстрануваат нечистотиите и шминката и ја прават кожата да се чувствува чиста и освежена. Органскиот екстракт од чичак и екстрактот од гавез ја смируваат и хидратираат кожата.

» прочитај повеќе

Состав: екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, палмитинска киселина, стеаринска киселина, лауринска киселина, калиум хидроксид, вода, миристинска киселина, натриум кокоамфоацетат, глицерил стеарат, сорбиан оливат, натриум хлорид, екстракт од лист од Malaleuca alternifolia, алантоин, фенетил алкохол, каприлил гликол, масло од лист/гранче oд Citrus aurantium amara, масло од семе од Helianthus annuus, токоферол, **цитронелол, масло од Citrus aurantium bergamia, масло до Pelargonium graveolens, *екстракт од корен од Arctium lappa, *екстракт од корен од Symphytum officinale, масло од лист од Malaleuca alternifolia, **гераниол, **лимонен, **линалоол *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Tea Tree Balancing Toner

Освежувачки тоник формулиран со 80.9% екстракт од лист од Tea Tree за контрола на себум и екстракт од лист од органска Aloe Vera за смирување на сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

Состав: екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, *ексракт од лист од Aloe Barbadensis, бутилен гликол, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, етилхексилглицерин, бетаин, масло од Citrus Aurantium Bergamia, **лимонен, **линалooл, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, стиракс бензоин гума, **цитрал *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Tea Tree Balancing Emulsion

Лесна емулзија формулирана со екстракти од растенија за нега, хидратација и смирување на кожа склона на појава на дамки и иритирана кожа и помага за одржување на чисти пори. Екстрактот од Tea tree го контролира себумот и помага за отстранување на непотребни маснотии, одржувајќи ги природните масти недопрени.

» прочитај повеќе

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, вода, бутилен гликол, каприлик/каприк триглицерид, ниацинамид, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, масло од Cocos Nucifera, *екстракт од корен од Arctium Lappa, *екстракт од лист од Plantago Major, *екстракт од корен од Symphytum Officinale, 1,2 хександиол, коко-каприлат/капрат, цетарил алкохол, бетаин, хидрогениранo маслиново масло unsaponifiables, *путер од Butyrospermum Parkii, *масло одсеме од Orbignya Oleifera, пропандиол, етилхексилглицерин, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, алантоин, масло од лушпа од Citrus Aurantium Bergamia, **лимонен, хидролизирани гликозаминогликани, ксантин гума, полисахарид од семе од Tamarindus Indica, **линалooл, екстракт од Verbena Officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla Recutit, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Zanthoxylum Piperitum, екстракт од Usnea Barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla Koreana, **цитрал, стиракс бензоин гума *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

» помалку

Tea Tree Anti-blemish Calming Mask

Мешавината од 91% масло од лист од Tea Tree и екстракт од лист од Tea Tree ја смирува и чисти кожата оставајќи ја освежена додека пак маслото од Frankincense Serrata помага за детоксификација на кожата и подобрување на нејзината текстура.

» прочитај повеќе

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, глицерин, 1,2-хександиол, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, бутилен гликол, вода, хидроксиетил уреа, алантоин, сквалан, етилхексилглицерин, натриум карбомер, дикалиум глициризат, екстракт од Centella Asiatica, масло од лист од Melaleuca Alternifolia, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, масло од Boswellia Serrata, масло од Lavandula Angustifolia, линалоол.

» помалку

Tea Tree Anti-blemish Calming Mask Set

Мешавината од 91% масло од лист од Tea Tree и екстракт од лист од Tea Tree ја смирува и чисти кожата оставајќи ја освежена додека пак маслото од Frankincense Serrata помага за детоксификација на кожата и подобрување на нејзината текстура.

» прочитај повеќе

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, глицерин, 1,2-хександиол, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, бутилен гликол, вода, хидроксиетил уреа, алантоин, сквалан, етилхексилглицерин, натриум карбомер, дикалиум глициризат, екстракт од Centella Asiatica, масло од лист од Melaleuca Alternifolia, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, масло од Boswellia Serrata, масло од Lavandula Angustifolia, линалоол.

» помалку

Sea Daffodil Aqua Toner

Хидратантен тонер со екстракт од Pancratium maritimum кој овозможува богата хидратација на сува кожа и oсвежително цитрусно масло кое ја смирува и ревитализира кожата.

» прочитај повеќе

Состав: Екстракт од лист од Аloe Barbadensis, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla maritimum, етилхексилглицерин, екстракт од Pancratium maritimum, вода, бетаин, алантоин, **масло од Citrus limon, аденозин, **масло од лушпа од Citrus aurantium bergamia, масло од дрво Cedrus atlantica, **масло од Citrusaurantium bergamia, масло од дрво Cedrus atlantica. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

Анти-ејџинг функционална козметика одобрена од KFDA (Министерство за безбедност на храна и лекови на Р. Кореја).

» помалку

Sea Daffodil Aqua Cream

Овој хидратантен крем ја негува иритираната и чувствителна кожа, ја смирува и ја одржува здрава. Екстрактот од алое вра и хијалуронската киселина на кожата ѝ даваат длабинска хидратација, додека есенцијалните масла од шипка, кора од портокал, кедар и бабасу ја негуваат и освежуваат изморената кожа. Екстрактот од Pancratium maritimum помага во осветлување на хиперпигментацијата педизвикана од сонце.

» прочитај повеќе

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, глицерин, 1,2-хександиол, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, бутилен гликол, вода, хидроксиетил уреа, алантоин, сквалан, етилхексилглицерин, натриум карбомер, дикалиум глициризат, екстракт од Centella Asiatica, масло од лист од Melaleuca Alternifolia, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, масло од Boswellia Serrata, масло од Lavandula Angustifolia, линалоол.

» помалку

Sea Daffodil Hydro Charge Mask

Оваа лист маска содржи екстракт од морски нарцис за да ја ревитализира кожата додека церамид, ферментиран екстракт од лист од маслинка и ферментиран екстракт од бифида помагаат за регулирање на влажноста на кожата. Интензивна хидратациона формула. Церамид NP и полисахарид се измешани на оптимално ниво за ефективно снабдување на сувата кожа со влажност. Помага во спречување на губењето на влажност од епидермис и ја одржува кожата влажна.

» прочитај повеќе

Состојки: Вода, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлик/каприк триглицерид, арахидил алкохол, бетаин, ферментиран филтрат од Bifida, ферментиран екстракт од лист од Lactobacillus/olea europaea, ксантин гума, бехенил алкохол, пропандиол, алантоин, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, коко-каприлат/капрат, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata, екстракт од Zanthoxylum piperitum, фенетил алкохол, аденозин, хидролизирани глукозаминогликани, 1,2 хександиол, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, хидрогенизирано маслиново масло unsaponifiales, церамид NP, масло од семе од Helianthus annuuuss, полисахарид од семе од Tamarindus indica, масло од јатка од Prunus armeniaca, екстракт од Pancratium maritimum *сертифицирано органски

» помалку

Sea Daffodil Hydro Charge Mask Set

Оваа лист маска содржи екстракт од морски нарцис за да ја ревитализира кожата додека церамид, ферментиран екстракт од лист од маслинка и ферментиран екстракт од бифида помагаат за регулирање на влажноста на кожата. Интензивна хидратациона формула. Церамид NP и полисахарид се измешани на оптимално ниво за ефективно снабдување на сувата кожа со влажност. Помага во спречување на губењето на влажност од епидермис и ја одржува кожата влажна.

» прочитај повеќе

Состојки: Вода, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлик/каприк триглицерид, арахидил алкохол, бетаин, ферментиран филтрат од Bifida, ферментиран екстракт од лист од Lactobacillus/olea europaea, ксантин гума, бехенил алкохол, пропандиол, алантоин, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, коко-каприлат/капрат, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata, екстракт од Zanthoxylum piperitum, фенетил алкохол, аденозин, хидролизирани глукозаминогликани, 1,2 хександиол, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, хидрогенизирано маслиново масло unsaponifiales, церамид NP, масло од семе од Helianthus annuuuss, полисахарид од семе од Tamarindus indica, масло од јатка од Prunus armeniaca, екстракт од Pancratium maritimum *сертифицирано органски

» помалку

Natural Coconut Cleansing Oil

Тоа е нежно хипералергенско масло за чистење на лицето со органско кокосово масло и состојки од растително потекло кое длабински ги чисти нечистотиите и шминката од Вашата кожа, без да остави чувство на затегнување. Содржи храниви масла од сончоглед и бадем, кои кожата ја прават чиста, свежа и свиленкасто нежна.

» прочитај повеќе

Состав: масло од семе од Helianthus annuus, полиглицерил-2 сесквиолеат, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од Cocos nucifera, масло од Prunus amygdalus dulcis, полиглицерил-6 трикаприлат, полиглицерил-6 каприлат, масло од Olea europaea, токоферол, масло од Lavandula angustifolia, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од Citrus limon.
*сертифицирано органски

» помалку

Natural Tinted Sun Cream

Крем со физичка заштита од сонце која ги блокира и рефлектира UV зраците од површината на кожата. Неговата формула со природни минерални пигменти помага да да се изедначи тонот на вашата кожа.

» прочитај повеќе

Состав: Вода, октилдодеканол, каприлен/капрински триглицерид, полиглицерил-3 полирицинолеат, силициум диоксид, пропандиол, масло од Jojoba, полихидрокси стеаринска киселина, Cl 77492, глицерин, *екстракт од Lavandula angustifolia, *екстракт од цвет од Rosa damascena,
полиглицерил-2 олеат, полиглицерил-2 стеарат, стеаралкониум хекторит, пропилен карбонат, *малсо од јатка од Argania spinosa, екстракт од Zanthoxylum piperitum, eкстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, сорбитан оливат, Cl 77491, склеротиум гума, екстракт од јатка од Prunus armaniaca, токоферол, олус масло, Cl 77499, масло од семе од Helianthus annuus, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од Citrus aurantifolia, масло од дрво Cedrus atlantica, масло од Citrus limon. *сертифицирано органски

» помалку

Orange Soft Peel Toner

Содржи алфа хидроксилни киселини (АHA) од растително потекло, екстрахирани од ферменти на шеќер. Овој благо киселкаст органски тоник помага да се отстранат нечистотиите и мртвите клетки на кожата кои остануваат по чистењето. Водата од лист од органска алое вера, одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД) ја зголемува хидратацијата на кожата и го подобрува нејзиниот сјај.

» прочитај повеќе

Состав: Вода, екстракт од лист од Aloe barbadensis, млечна киселина, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, eтилхексилглицерин, **екстракт од лист од Eucalyptus globulus, **екстракт од лушпа од Citrus aurantium (портокал), масло од дрво Cedrus atlantica. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло

» помалку

Rosemary Refresh Toner

Тоа е благо киселкаст тоник што не содржи алкохол, со масло од органски рузмарин, кој ја освежува кожата и ја израмнува нејзината текстурата преку отстранување на остатоци од нечистотии кои остануваат по чистењето. Екстрактот од лист од органска алое вера одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД), помага за хидратација на сува и сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

Состав: Вода, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, пропандиол, *вода од лист од Rosemarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, **масло од лист од Rosemarinus officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, **масло од дрво Aniba rosaedora. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло

» помалку

Lavender Relaxing Toner

Тоа е благо киселкаст тоник што не содржи алкохол, со смирувачки мирис од масло од природна лаванда. Помага за израмнување на текстурата на кожата преку отстранување на остатоци и нечистотии кои остануваат по миењето. Екстрактот од лист од органска алое вера, одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД) ја зголемува хидратацијата на сувата и сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

Состав: Вода, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, пропандиол, *вода од Lavandula angustifolia, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, eтилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, екстракт од лист од Rosemarinus officinalis, **масло од Lavandula angustifolia. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло

» помалку

Argan Black Rice 5.5 Scrub

Бидејќи содржи мелени лушпи од органски арган и црн ориз овој нежен ексфолијатор ги отстранува мртвите клетки и нечистотии од кожата. Тоа е благо е киселкаст скраб со pH вредност 5.5 слична на човечката кожа и затоа не прави иритација. Нежно ја подобрува текстурата на кожата правејќи ја мека и сјајна.

» прочитај повеќе

Состав: Вода, глицерин, натриум кокоамфоацетат, хидроксипропил скроб фосфат, микрокристална целулоза, лауринска киселина, поликватерниум-39, сорбитан оливат, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus оfficinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, пропандиол, етилхексилглицерин, прав од Oryza sativa, *прав од лушпа од Argania spinosa, амониум акрилоилдиметилтаурат/Vp кополимер, лимонска киселина, фенетил алкохол, масло од дрво од Aniba rosaeodora, масло од лист од Pogostemon cablin. *сертифицирано органски

» помалку

Argan Intensive Hydrating Serum

Mоќната органска хитратациона формула, збогатена со Ecocert сертифицирано масло од арган, путер од Cupuacu, и масло од органска јојоба ја негува и навлажнува сувата и груба кожа моментално, додека долготрајната хидратација пак и дава свеж и блескав сјај.

» прочитај повеќе

Состојки: Вода, глицерин, пропандиол, октилдодеканол, ниацинамид, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, *екстракт од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Helianthus annuus, бетаин, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, *путер од семе од Theobroma grandiflorum, масло од семе од Limnanthes alba, масло од семе од Simmondsia chinensis, глицерил стеарат, цетeарил алкохол, стеаринска киселина, натриум лаурол глутамат, масло од семе од Calophyllum tacamahaca, лимонска киселина, масло од Aniba rosaeodora, склеротиум гума, аденозин, децилен гликол, етилхексилглицерин, хексилен гликол, полисахарид од семе од Tamarindus indica, масло од Pogostemon cablin *Сертифицирано органски

» помалку

Argan Intensive Hydrating Eye Cream

100% од вкупните состојки се од природно потекло, а 5% од вкупните состојки се од органско производство. Природна козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife, според Ecocert стандардот на веб страната: http://cosmetics.ecocert.com

» прочитај повеќе

Природен крем за очи без арома за деликатната област околу очите. Овој 100% природен крем за очи формулиран со Ecocert-одобрено масло од Argan и растителни состојки помага во затегнување и осветлување на кожата околу очите.

Состав: Вода, октилдодеканол, пропандиол, каприлен/капрински триглицерид, *масло од јатки од Argania spinosa, полиглицерил-3 метилглукоза дистеарат, арахидил алкохол, бетаин, *путер од семе од Theobroma grandiflorum, бехенил алкохол, бисаболол, арахидил глукозид, цетарил глукозид, сорбитан оливат, *восок од Copernica cerifera, *путер од Butyrospermum parkii, *масло од семе од Orbignya oleifera, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata, ксантин гума, екстракт од Zanthoxylum piperitum, аденозин, цетeарил алкохол.
*СЕРТИФИЦИРАНО ОРГАНСКИ

» помалку

Natural Tinted Sun Cover Cushion Refill

Заштита од сонце (SPF30/PA++) + анти-ејџинг. 100% физичка состојка за заштита од сонце која рефлектира UV зраци од површината на кожата.

» прочитај повеќе

Природни минерални пигменти, кои природно го изедначуваат тенот на кожата и и даваат блескав изглед.

Состав: Екстракт од корен од Althaea officinalis, каприлик/каприк триглицерид, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, дикаприлил карбонат, полиглицерил-3 полирицинолеат, бутилен гликол, глицерин, силика, ниацинамид, полиглицерил-2 олеат, полихидроксистеаринска киселина, полиглицерил-2 стеарат, октилдодеканол, 1,2-хександиол, жолт железо оксид, естер од Jojoba, натриум хлорид, сорбитан оливат, стералкониум хекторит, пропилен карбонат, мика, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, едстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Chamomilla recuita (камилица), црвен железо оксид, масло од семе од Limananthes alba, *масло од јатка од Argania spinosa, масло од Lavandula angustifolia, масло од Lavandula hybrida, црн железо оксид.

» помалку

Rose Absolute Duo, First Serum 8ml +Vital Fluid 8ml

Органскиот серум со роза е високо збогатена есенција која содржи масло од Rosa damascena и Super berry complex™ кои ѝ обезбедуваат доволна хранливост и хидратација на грубата и сува кожа. Екстрактот од лист од алое вера и екстрактот од цвет од невен помагаат за зајакнување на природната цврстина на кожата и во исто време ја ревитализира безбедно и ефективно. Овој производ на кожата и пружа моќен навлажнувачки ефект со што кожата изгледа хидрирана и свежа за само неколку секунди.

» прочитај повеќе

+ Природен и органски навлажнувач со формула која содржи екстракт од Rosa damascena и природно добиени состојки од растенија кои интензивно ја хидрираат сензитивната и сува кожа.

» помалку

Rose Absolute Vital Fluid 8ml

Природен и органски навлажнувач со формула која содржи екстракт од Rosa damascena и природно добиени состојки од растенија кои интензивно ја хидрираат сензитивната и сува кожа.

» прочитај повеќе

Состав: вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, полиглицерил-3 метилoглукоза дистеарат, пропандиол, бетаин, ниацинамид, цетеарил алкохол, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од Cocos mucifera, пантенол, **масло од Rosa canina, етилхексил глицерин, коко-каприлат/капрат, фенетил алкохол, ксантaн гума, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, масло од семе од Simmondsia chinensis, аденозин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus оfficinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, **фенетил ацетат, **алфа-пинени, **нерол, **бензалдехид, **мирцeн, **бета-кариофилeн. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Tea Tree Duo, Balancing Toner 8ml + Balancing Emulsion 8ml

Освежувачки тонер формулиран со 80.9% екстракт од лист од Tea Tree за контрола на себум и екстракт од лист од органска Aloe Vera за смирување на сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

+ Лесна емулзија формулирана со екстракти од растенија за нега, хидратација и смирување на кожа склона на појава на дамки и иритирана кожа и помага за одржување на чисти пори. Екстрактот од Tea tree го контролира себумот и помага за отстранување на непотребни маснотии, одржувајќи ги природните масти недопрени.

» помалку

Tea Tree Balancing Toner 8ml

Освежувачки тонер формулиран со 80.9% екстракт од лист од Tea Tree за контрола на себум и екстракт од лист од органска Aloe Vera за смирување на сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

Состав: екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, *ексракт од лист од Aloe Barbadensis, бутилен гликол, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, етилхексилглицерин, бетаин, масло од Citrus Aurantium Bergamia, **лимонен, **линалooл, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, стиракс бензоин гума, **цитрал *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло.

» помалку

Natural Coconut Cleansing Oil 8ml

Тоа е нежно хипералергенско масло за чистење на лицето со органско кокосово масло и состојки од растително потекло кое длабински ги чисти нечистотиите и шминката од Вашата кожа, без да остави чувство на затегнување. Содржи храниви масла од сончоглед и бадем, кои кожата ја прават чиста, свежа и свиленкасто нежна.

» прочитај повеќе

Состав: масло од семе од Helianthus annuus, полиглицерил-2 сесквиолеат, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од Cocos nucifera, масло од Prunus amygdalus dulcis, полиглицерил-6 трикаприлат, полиглицерил-6 каприлат, масло од Olea europaea, токоферол, масло од Lavandula angustifolia, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од Citrus limon.
*сертифицирано органски

» помалку

Lively Srum Duo 5ml + 5ml

Витаминскиот комплекс и богатиот со витамини екстракт од Hibiskus ја ревитализираат вашата кожа. Пантенол и мадекасозид хидрат ја смируваат кожата и ја задржуваат влажноста.

» прочитај повеќе

Пет слоеви на хиалуронска киселина ja обновуваат кожата и ја прават посветла, блескава и мазна.

» помалку

Rose Absolute First Serum 5ml + Calendula Juicy Cream 5ml

Органскиот серум со роза е високо збогатена есенција која содржи масло од Rosa damascena и Super berry complex™ кои ѝ обезбедуваат доволна хранливост и хидратација на грубата и сува кожа. Екстрактот од лист од алое вера и екстрактот од цвет од невен помагаат за зајакнување на природната цврстина на кожата и во исто време ја ревитализира безбедно и ефективно. Овој производ на кожата и пружа моќен навлажнувачки ефект со што кожата изгледа хидрирана и свежа за само неколку секунди.

» прочитај повеќе

+ Лесен но интензивен крем за хидратација, чија формула содржи церамиди за спречување на губењето на влажност и полисахарид од семе од Tamarindus indica за одржување на влажноста на кожата. Овој крем без арома е погоден за сите видови кожа, посебно за сензитивна кожа, бидејќи содржи растителна вода од Calendula наместо дестилирана вода.

» помалку

Organic Aloe Vera Gel 5ml + 95% Natural Aloe Aqua Cream 5ml

Интензивно хидратантен, смирувачки гел формулиран со свежа алое вера. Овој органски гел помага да се постигне интензивна природна влажност, додека ја смирува кожата и ја прави да се чувствува свежо.

» прочитај повеќе

+ Природен хидратантен крем кој ја смирува и освежува кожата. Екстрактот од лист од органска алое вера ја смирува кожата која била изложена на сонце, го намалува стресот предизвикан од сонцето и други надворешни фактори, намалувајќи ја измореноста. Церамидите и гликозаминогликаните (GAG) ја подобруваат текстурата на кожата и овозможуваат интензивна хидратација. Аденозинот и ниацинамидот анти-ејџинг дејство и го подобруваат тенот.

» помалку

Aloe Mineral Sunscreen 5ml + Organic Aloe Vera Gel 5ml

Крем за заштита од сонце со највисок фактор збогатен со екстракт од алое вера за нега на кожата.

» прочитај повеќе

+ Интензивно хидратантен, смирувачки гел формулиран со свежа алое вера. Овој органски гел помага да се постигне интензивна природна влажност, додека ја смирува кожата и ја прави да се чувствува свежо.

» помалку

КОНТАКТ

info@olpeo.mk 

ТЕЛЕФОН

+389 2 317 6743

АДРЕСА

Кеј 13-ти ноември
1000 Скопје
ГТЦ 1-ви кат

СЛЕДЕТЕ НЕ