BENTON

Benton е корејски бренд за козметика создаден од доктор JangWon Lee и неговиот брат ChaeWon Lee и веќе е многу популарен не само во Кореја туку и во САД и Европа. Филозофијата на брендот се заснова на употреба на природни и делотворни состојки кои не ѝ штетат на околината, состојки кои навистина ја подобруваат состојбата на кожата без да предизвикаат иритација. Иновативните технологии и уникатниот состав на производите, каде главни компоненти се слузта од полжав, отровот од пчела, прополисот и екстрактот од алое, се тајната на нивните линии за нега на кожата, наменети за различна возраст и типови на кожа.

Benton Pore Clear Brush

4000 антибактериски силиконски влакненца од 0,4mm, помагаат да се отстранат мртвите клетки на кожата, себумот и да се исчистат порите. Со пумпање со воздух во четката, таа нежно ги следи контурите на лицето и го чисти целото лице. Цврстината на перничето може да се прилагодува со количеството на воздух со кое е напумпано.

» прочитај повеќе

Како се употребува:
1. Напумпајте го перничето на четката со околу 6 впумпувања со помош на рачката.
2. Ако саката да до испуштите впумпаниот воздух треба да го притиснете средишното копче на рачката.

Како да се чува:
1. Прицврстете го држачот на мазна површина на ѕид.
2. Вметнете ја рачката од четката во држачот.
3. Четката се користи кога е напумпана.
4. Внимавајте да не го продупчите силиконот со остар предмет.

» помалку

Benton Let's Carrot Multi Oil

Хранливиот екстракт од морков кој содржи каротен и растителните масла длабински ја хидрираат и ревитализираат кожата. Ова масло лесно се впива во кожата оставајќи минимален траг и прави заштитен слој на кожата.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: каприлен/капрински триглицерид, коко- каприлат/капрат, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од плод од Olea europaea (мас- линово масло), полиглицерил-2 изостеарат/димер дилинолеат кополимер, масло од корен од Litho- spermum erythrorhizon, канола масло, масло од лушпа од Olea europaea (маслинка), масло од семе од Vitis vinifera (грозје), масло од Oenothera biennis (ноќниче), глицерил каприлат, масло од Persea gratissima (аво- кадо), токоферол, масло (1000ppm) од семе од Daucus carota sativa (морков), екстракт (600ppm) од корен од Daucus carota sativa (морков), олус (растително) масло, токоферил ацетат, бета-каротен, масло од Santalum album (сандалово дрво), масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), масло од Mentha piperita (пеперминт).

» помалку

Benton Shea Butter and Coconut Hand Cream

Benton кремот за раце со шиа путер и кокос е производ од природно потекло направен со 20% шиа путер и 3% масло од какао. Овој крем ја прави кожата на рацете мека и свиленкаста без да остава леплива трага.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано Состав: вода, Butyrospermum parkii (шиа) путер, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, метилпропан- диол, масло од Cocos nucifera (кокос), цетеарил алкохол, пентилен гликол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, масло од семе од Helianthus Annuus (сончоглед), екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Chamomilla recutita (камилица), екстракт од Butyrospermum parkii (шиа), 1,2-хександиол, екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), бутилен гликол, карбомер, аргинин, ксантан гума, аденозин.

» помалку

Benton Shea Butter and Olive Hand Cream

Benton кремот за раце со шиа путер и маслиново масло е производ од при- родно потекло со освежителен мирис, кој содржи шиа путер, маслиново масло и хијалуронска киселина. Овој крем ја одржува кожата на рацете свежа и хидрирана без да остава леплива трага.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано.

Состав: вода, Butyrospermum parkii (шиа) путер, глицерин, каприлен/капрински триглицерид, масло од плод од Olea europaea (маслиново масло), цетеарил алкохол, натриум хијалуронат, пантенол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, екстракт од Butyrospermum parkii (шиа), екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, кстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), 1,2-хександиол, каприлил гликол, карбомер, аргинин, бутилен гликол, токоферол, екстракт од кора од Citrus nobilis (мандарина), екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Pelargonium graveolens.

» помалку

Benton PHA Peeling Gel

Вenton PHA пилинг гелот пружа пилинг на 2 начини, физичка ексфолијација со целулоза добиена по природен пат и хемиски пилинг со PHA, состојка за пилинг од трета генерација. Овој нежен пилинг гел ја прави кожата чиста, а хијалуронската киселина ѝ ја дава потребната влажност.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: Вода, целулоза, пентилен гликол, коко-каприлат/капрат, глицерин, екстракт од цвет од Chrysanthemum morifolium, церамид NP, натриум хијалуронат, дикалиум глициризат, амониум акрилоил- диметилтаурат/VP кополимер, лакто- бионска киселина, алантоин, пропандиол, каприлен/капрински триглицерид, хидро- гениран лецитин, фитостерил/ октил- додецил лауроил глутамат, натриум глуконат.

» помалку

Benton PHA Peeling Toner

Benton PHA пилинг тоникот содржи PHA, состојка за пилинг од третата генерација и природен навлажнувачки фактор. Овој тоник помага во измазнување и навлаж- нување на кожата стимулирајќи нежна ексфолијација.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода, вода од цве од Centaurea cyanus, пентилен гликол, лактобионска киселина, натриум PCA, пропандиол, екстракт од цвет од Chrysanthemum morifolium, олеанолна киселина, натриум хијалуронат, натриум глуконат, дикалиум глициризат, екстракт од гранка од Enantia chlorantha, церамид NP, алантоин, бутилен гликол, каприлен/капрински триглицерид, хидрогениран лецитин, фитостерил/ октилдодецил лауроил глутамат.

» помалку

Snail Bee High Content Skin

Snail Bee High Content Skin е тонер од линијата за нега со филтрат од слуз од полжав висока концентрација и пчелин отров, кој ја одржува кожата хидрирана и мазна. Одговара на сите типови кожа, но поради своите регенеративни и антибактериски својства посебно се препорачува и за многу чувствителна кожа. Исто така помага во намалување на постинфламаторната хиперпигментација.

» прочитај повеќе

Во својата формула содржи растителни екстракти како што се екстрактот од лист од Camellia sinensis и екстракт од чајно дрво, Melaleuca alternifolia, кои се одлични природни антиоксиданти кои помагаат во подобрувањето на текстурата на кожата и враќањето на нејзината природна виталност. Клучни активни состојки на оваа формула се филтратот од слуз од полжав, отровот од пчела и sh-олигопептидот-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF). Тие се познати по своите анти-ејџинг својства и помагаат во регенерирање на кожата.

» помалку

Snail Bee High Content Essence

Snail Bee High Content Essence е есенција со лесна текстура која посебно е добра за третирање на кожа со акни и невоедначен тен. Помага во отстранување на постинфламаторна хиперпигментација, во регулирање на балансот помеѓу водата и мастите, обновување на епидермисот на клеточно ниво што резултира со помека, помазна и поздрава кожа, исто така ја смирува надразнетата кожа и ја штити од штетни надворешни влијанија.

» прочитај повеќе

Snail Bee High Content есенцијата има висока концентрација на активни состојки како што се филтрат од слуз од полжав, пчелин отров и растителни екстракти како екстракти од алое, азиски тегавец, морска алга, јапонско јаболко, брест, бела врба, корен од розов слез, корејска пулсатила, лишај и др., кои ја негуваат кожата и играат значајна улога во подобрување на нејзината состојба. Оваа формула е збогатена со докажаните анти-ејџинг состојки ниацинамид, аденозин и sh-олигопептид-1.

Овој производ е наменет за сите типови кожа, а може да се користи и кај чувствителна кожа, сува, иритирана, или дехидрирана кожа.

» помалку

Snail Bee High Content Lotion

Benton Snail Bee High Content Lotion e висококонцентриран хидратантен и обновувачки лосион погоден за сите типови кожа, а посебно за многу чувствителните. Неговата лесна текстура овозможува лесно впивање и удобна употреба. Формулата на овој лосион е богата со природни состојки како што се филтрат од слуз од полжав, пчелин отров, масло од јојоба, масло од арган и др., кои ја стимулираат регенерацијата на кожата.

» прочитај повеќе

Филтратот од слуз од полжав го прави овој производ е одличен за нега на кожа оштетена од надворешни влијанија, пчелиниот отров е високо вреднуван во козметичката индустрија поради своите антисептички својства, маслото од арган има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата. Неговата формула содржи и sh-олигопептид-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF), хијалуронска киселина, ниацинамид и аденозин познати по своето анти-ејџинг дејство. Со негова употреба се постигнува прихрануванње, длабинска нега, подобрување на тенот и отстранување на темните дамки и лузни од акни, зголемена еластичност и цврстина на кожата како и јакнење на нејзиниот заштитен слој.

» помалку

Snail Bee High Content Steam Cream

Snail Bee High Content Steam Cream е висококонцентриран крем произведен со пареа. Технологијата на производство со помош на пареа ја зачувува ефикасноста на најмоќните состојки за нега кои ги содржи овој крем. Погоден е за сите типови на кожа, а особено за чувствителна кожа и кожа склона на акни. Ако имате многу чувствителна кожа, овој крем ќе биде Вашиот сојузник бр. 1.

» прочитај повеќе

Филтратот од слуз од полжав кој има регенеративни својства, пчелиниот отров кој е природен антисептик, пептидот sh-олигопептид-1, хиалуронската киселина, и различни растителни екстракти кои се дел од неговата формула прават чуда за кожа и помагаат за подобрување на тенот.

» помалку

Snail Bee High Content Mask Pack

Snail Bee High Content Mask Pack е лист-маска за една употреба, која е практична и лесна за употреба. Се состои од ткаенина со форма која се прилагодува на лицето и серум богат со хранливи состојки во кој е потопена ткаенината. Самата ткаенина го спречува брзото испарување на серумот што овозможува тој да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува неговото дејство.

» прочитај повеќе

Овој серум содржи вода од лист од Camellia sinensis, филтрат од слуз од полжав, пчелин отров, ниацинамид, sh-олигопептид-1 и различни растителни екстракти, кои помагаат во спречување на брчките, подобрување на еластичноста и цврстината на кожата, отстранување на флеките од акни и подобрување на тенот. Овие лист-маски ја одржува вашата кожа хидрирана и мазна.

Лист-маските се разликуваат од маските во вид на паста по тоа што само се поставуваат на лицето и се оставаат 15-20 минути серумот да делува на кожата на лицето, а по отстранувањето на ткаенината лицето не се мие, туку лесно се тапка за остатокот од серумот да се апсорбира целосно. Со своето дејство ги надминуваат резултатите од употребата на серуми, а ефектот е видлив по само една употреба. 

» помалку

Snail Bee High Content Mask Pack Set

Snail Bee High Content Mask Pack Set е сет од десет лист-маски за еднократна употреба. Тие се е практични и лесни за употреба. Се состојат од ткаенина со форма која се прилагодува на лицето и серум богат со хранливи состојки во кој е потопена ткаенината. Самата ткаенина го спречува брзото испарување на серумот што овозможува тој да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува неговото дејство.

» прочитај повеќе

Овој серум содржи вода од лист од Camellia sinensis, филтрат од слуз од полжав, пчелин отров, ниацинамид, sh-олигопептид-1 и различни растителни екстракти, кои помагаат во спречување на брчките, подобрување на еластичноста и цврстината на кожата, отстранување на флеките од акни и подобрување на тенот. Овие лист-маски ја одржува вашата кожа хидрирана и мазна.

Лист-маските се разликуваат од маските во вид на паста по тоа што само се поставуваат на лицето и се оставаат 15-20 минути серумот да делува на кожата на лицето, а по отстранувањето на ткаенината лицето не се мие, туку лесно се тапка за остатокот од серумот да се апсорбира целосно. Со своето дејство ги надминуваат резултатите од употребата на серуми, а ефектот е видлив по само една употреба. 

» помалку

Snail Bee High Content Skin Mini Deluxe

Snail Bee High Content Skin е тонер од линијата за нега со филтрат од слуз од полжав висока концентрација и пчелин отров, кој ја одржува кожата хидрирана и мазна. Одговара на сите типови кожа, но поради своите регенеративни и антибактериски својства посебно се препорачува и за многу чувствителна кожа. Исто така помага во намалување на постинфламаторната хиперпигментација.

» прочитај повеќе

Во својата формула содржи растителни екстракти како што се екстрактот од лист од Camellia sinensis и екстракт од чајно дрво, Melaleuca alternifolia, кои се одлични природни антиоксиданти кои помагаат во подобрувањето на текстурата на кожата и враќањето на нејзината природна виталност. Клучни активни состојки на оваа формула се филтратот од слуз од полжав, отровот од пчела и sh-олигопептидот-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF). Тие се познати по своите анти-ејџинг својства и помагаат во регенерирање на кожата.

Мини делукс пакувањата можете да ги носите во рачен багаж кога патувате со авион, бидејќи нивната содржина не ја надминува дозволената колична течности.

» помалку

Snail Bee High Content Essence Mini Deluxe

Snail Bee High Content Essence е есенција со лесна текстура која посебно е добра за третирање на кожа со акни и невоедначен тен. Помага во отстранување на постинфламаторна хиперпигментација, во регулирање на балансот помеѓу водата и мастите, обновување на епидермисот на клеточно ниво што резултира со помека, помазна и поздрава кожа, исто така ја смирува надразнетата кожа и ја штити од штетни надворешни влијанија.

» прочитај повеќе

Овој производ е наменет за сите типови кожа, а може да се користи и кај чувствителна кожа, сува, иритирана, или дехидрирана кожа.

Мини делукс пакувањата ви овозможуваат да понесете со себе цел сет производи за дневна и ноќна нега без да додавате прекумерна тежина на својот багаж.

» помалку

Snail Bee High Content Essence Mini Deluxe

Benton Snail Bee High Content Lotion e висококонцентриран хидратантен и обновувачки лосион погоден за сите типови кожа, а посебно за многу чувствителна кожа. Неговата лесна текстура овозможува лесно нанесување, впивање и удобна употреба. Мини делукс пакувањата имаат мала содржина која не го оптеретува вашиот багаж со тежина и е дозволена за транспорт во рачен багаж кога патувате со авион.

» прочитај повеќе

Формулата на овој лосион е богата со природни состојки кои ја стимулираат регенерацијата на кожата како што се филтрат од слуз од полжав, поради што овој производ е одличен за нега на кожа  оштетена од надворешни влијанија, пчелин отров кој е високо вреднуван во козметичката индустрија поради своите антисептички својства, sh-олигопептид-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF), хијалуронска киселина,  ниацинамид и аденозин познати по своето анти-ејџинг дејство.

Оваа формула е збогатена со делотворни растителни екстракти коикои длабински ја хранат кожата. Со негова употреба се постигнува прихрануванње, длабинска нега, подобрување на тенот и отстранување на темните дамки и лузни од акни, зголемена еластичност и цврстина на кожата како и јакнење на нејзиниот заштитен слој.

» помалку

Snail Bee High Content Steam Cream Mini Deluxe

Snail Bee High Content Steam Cream е висококонцентриран крем произведен со пареа. Технологијата на производство со помош на пареа ја зачувува ефикасноста на најмоќните состојки за нега кои ги содржи овој крем. Погоден е за сите типови на кожа, а особено за чувствителна кожа и кожа склона на акни. Ако имате многу чувствителна кожа, овој крем ќе биде Вашиот сојузник бр. 1.

» прочитај повеќе

Филтратот од слуз од полжав кој има регенеративни својства, пчелиниот отров кој е природен антисептик, пептидот sh-олигопептид-1, хиалуронската киселина, и различни растителни екстракти кои се дел од неговата формула прават чуда за кожа и помагаат за подобрување на тенот.

Мини делукс пакувањето е дизајнирано да ги задоволи потребите во текот на патувањата. Содржи доволна количина да ги покрие вашите потреби вo текот на две седмици, а нема да гo оптерети вашиот багаж со непотребна тежина.

» помалку

Snail Bee Ultimate Serum

Snail Bee Ultimate серумот на Benton е повеќефункционален серум збогатен со захаромицес/филтрат од ферментиран слуз од полжав, пчелин отров, вода од лист од чајно дрво и растителни екстракти. Помага за нега и смирување на кожата. Вклучете го овој серум во дневната и ноќната нега на Вашето лице доколку имате лузни од акни, зголемени пори или сакате да ги намалите и спречите брчките.

» прочитај повеќе

Се препорачува за кожа која има потреба од интензивно потхранување, кожа со хиперпигментација и нерамномерен тен, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која ѝ е потребно зголемување на еластичноста, груба и опуштена кожа која има потреба од ревитализација

За поинтензивна нега, комбинирајте го со останатите производи од линијата Snail Bee: лепенки за очи, тонер, маска, лосион или крем.

» помалку

Snail Bee High Content Steam Cream Mini Deluxe

Кажете им збогум на темните кругови околу очите. Вашето лице е вашата најголема скапоценост, затоа нека заблеска со вистински сјај со помош на златото, дијамантскиот прав и бисер од Benton Snail Bee Ultimate Hydrogel лепенките за очи. Потопени се во висококонцентрирана есенција која длабински ја негува, ревитализира и осветлува кожата околу очите, правејќи ја свежа и еластична.

» прочитај повеќе

Моќта на Benton Snail Bee Ultimate Hydrogel лепенките за очи се должи на исклучителната формула која содржи захаромицес/филтрат од ферментиран секрет од полжав, пчелин отров, ниацинамид, аденозин, вода од лист од чајно дрво, екстракт од неколку видови морски алги и други растителни екстракти.

Направени се од еластичен еколошки материјал од природно потекло, добиен од алги, пријателски настроен кон околината и растворлив во вода.

» помалку

Aloe BHA Skin Toner

Aloe BHA Skin Toner е благо киселкаст тонер наменет за секојдневна нега на сите типови на кожа. Посебно е погоден за кожа на која ѝ е потребна блага ексфолијација, кожа склона на појава на акни, дехидрирана, иритирана и чувствителна кожа. Неговите состојки како екстракт од алое вера, салицилна киселина (BHA), слуз од полжав, хијалуронска киселина, бета-глукан и др. се вистински подарок за Вашата кожа.

» прочитај повеќе

Екстрактот и сокот од алое вера, застапени со висока концентрација, интензивно ја смируваат иритираната кожа, а салицилна киселина (BHA) застапена со 0,5% има антиинфламаторно дејство. Салицилната киселина исто така е ексфолијант кој го омекнува и отстранува слојот од мртви клетки на кожата и длабински ги чисти порите. Тоа го прави овој тонер совршен за нега на кожа склона на акни. Слузта од полжав има регенеративно својство, додека хијалуронската киселина и бета-глуканот на кожата ѝ ја пружаат неопходната влажност.

» помалку

Aloe BHA Skin Toner Mini Deluxe 30 ml

Aloe BHA Skin Toner е благо киселкаст тонер наменет за секојдневна нега на сите типови на кожа. Посебно е погоден за кожа на која ѝ е потребна блага ексфолијација, кожа склона на појава на акни, дехидрирана, иритирана и чувствителна кожа. Мини делукс пакувањата имаат мала содржина која не го оптеретува вашиот багаж со тежина и е дозволена за транспорт во рачен багаж кога патувате со авион.

» прочитај повеќе

Состојките како екстракт од алое вера, салицилна киселина (BHA), слуз од полжав, хијалуронска киселина, бета-глукан и др. се вистински подарок за Вашата кожа. Екстрактот и сокот од алое вера, застапени со висока концентрација, интензивно ја смируваат иритираната кожа, а салицилна киселина (BHA) застапена со 0,5% има антиинфламаторно дејство. Салицилната киселина исто така е ексфолијант кој го омекнува и отстранува слојот од мртви клетки на кожата и длабински ги чисти порите. Тоа го прави овој тонер совршен за нега на кожа склона на акни. Слузта од полжав има регенеративно својство, додека хијалуронската киселина и бета-глуканот на кожата ѝ ја пружаат неопходната влажност.

» помалку

Aloe Real Cool Soothing Gel

Aloe Real Cool Soothing Gel содржи 93% екстракт од лист од Aloe barbadensis кој е богат со полисахариди и помага во активно хидрирање и смирување на кожата. Гелот природно ја разладува и смирува кожата благодарение на обилната хидратација и нега со помош на патентираниот „Soothing Cooler“ (Смирувачки разладувач) кој е всушност патентирана мешавина од 5 растителни екстракти.

» прочитај повеќе

Гелот не содржи испарлив алкохол кој е вообичаена состојка на повеќето гелови за смирување и ладење. Ваквиот ефект се постигнува со патентираниот „Soothing Cooler“, направен од екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од Laminaria japonica, екстракт од корен од Dioscorea japonica, екстракт од корен од Ulmus davidiana, екстракт од цвет од Viola mandshurica). Тој е со водена база и затоа лесно се апсорбира во кожата. Посебно е погоден за ревитализација и смирување сувата, дехидрирана, иритирана или изгорена кожа. Не е леплив и може во поголема количина да се нанесува на лицето, на телото, на коренот на косата или на самата коса. Дерматолошки е тестиран.

» помалку

Aloe Propolis Soothing Gel

Aloe Propolis Soothing Gel е благо киселкаст гел, со pH вредност како онаа на здравата кожа, кој не содржи испарлив алкохол. Тој има нелеплива хидратантна текстура и лесно се впива во кожата. Интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на својата главна состојка, алое вера. Прополисот, познат по своите антисептички и антиинфламаторни својства, помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа.

» прочитај повеќе

Содржи алантоин кој ја штити кожата од надворешните штетни влијанија, го зголемува количеството на вода, ја омекнува кожата, ја смирува иритацијата, поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот и стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Гелот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои. Дерматолошки е тестиран и е наменет за сите типови кожа.

» помалку

Aloe Propolis Soothing Gel Mini Deluxe

Toa е гел за лице со голема концентрација на алое и прополис. Спакуван е во мало пакување, практично при патување. Лесно е впивлив и има нелеплива хидратантна текстура. Интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на својата главна состојка, алое вера. Прополисот, познат по своите антисептички и антиинфламаторни својства, помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа.

» прочитај повеќе

Содржи алантоин кој ја штити кожата од надворешните штетни влијанија, го зголемува количеството на вода, ја омекнува кожата, ја смирува иритацијата, поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот и стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Гелот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои. Дерматолошки е тестиран и е наменет за сите типови кожа.

» помалку

Aloe Hyaluron Cream

Овој лесен крем, кој не остава леплива трага, интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на високата концентрација на своите главни активни состојки, алое вера и хијалуронска киселина. Хијалуронската киселина e застапена со 7 големини на молекули во таканаречениот 7-Hyaluronic Acid Complex, со различна способност за продирање во кожата, за да ги снабди со потребното количество вода и најдлабоките слоеви.

» прочитај повеќе

7-Hyaluronic Acid Complex (комплекс на хијалуронска киселина со 7 големини на молекули) овозможува рамномерно распоредување на влажноста во сите дермални слоеви. Малите молекули продираат во најдлабоките слоеви на кожата, ја подобруваат нејзината еластичност, ја прават цврста и затегната, имаат долготраен анти-ејџинг ефект и ги измазнуваат брчките. Средните молекули продираат преку бариерата на кожата и ги снабдуваат со влажност површинските слоеви на кожата и го спречуваат испарувањето на влажноста. Големите молекули формираат заштитен слој на површината на кожата, кој покрај навлажнувачката функција, го засилува процесот на заздравување на раните и е особено корисен за чувствителните типови на кожа.

Овој крем Ви нуди здрава формула со состојки од природно потекло и не содржи никакви штетни или контроверзни состојки. Не содржи испарлив алкохол, PEG, силикони, парабени, минерални масла, бензофенони, стероиди, фталати, хемиски конзерванси, вештачи бои и мириси. Тестиран е дерматолошки. Наменет е за сите типови на кожа.

» помалку

Aloe Soothing Mask Pack

Aloe Soothing Mask Pack е лист-маска за една употреба која ја смирува, ревитализира и хидрира кожата. Наменета е за сите типови на кожа, а посебно е погодна за тетирање на сува и затегната кожа на која ѝ е потребна хидратација, чувствителна и иритирана кожа, вжештена кожа, кожа со лош баланс на масти и вода, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии, кожа на која ѝ е потребен лесен немасен производ.

» прочитај повеќе

Ткаенината на оваа маска е потопена во моќен серум каде клучни активни состојки се водата и екстрактот од алое вера, водата од зелен чај, натриумот PCA и натриум хијалуронатот. Екстрактот од алое вера и водата од зелен чај, благодарение на своите антиинфламаторни и хидратантни својства ја смируваат кожата, истовремено пружајќи ѝ ја неопходната влажност. Хидратацијата ја интензивираат натриумот PCA и натриум хиалуронатот, состојки кои ја врзуваат водата и го спречуваат сушето на кожата, со што на кожата и даваат полн, свеж и мазен изглед.

Лист-маските се разликуваат од маските во вид на паста по тоа што се состојат од ткаенина со форма која се прилагодува на лицето и серум богат со хранливи состојки во кој е потопена ткаенината. Тие се поставуваат на лицето и се оставаат 15-20 минути за серумот да делува на кожата на лицето, а по отстранувањето на ткаенината лицето не се мие, туку лесно се тапка за остатокот од серумот да се апсорбира целосно. Со своето дејство ги надминуваат резултатите од употребата на серуми, бидејки ткаенината го спречува брзото испарување на серумот што овозможува тој да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува неговото дејство.

» помалку

Aloe Soothing Mask Pack Set

Aloe Soothing Mask Pack е сет од десет лист-маски који ја смируваат, ревитализираат и хидрираат кожата. Наменети се за сите типови на кожа, а посебно се погодни за тетирање на сува и затегната кожа на која ѝ е потребна хидратација, чувствителна и иритирана кожа, вжештена кожа, кожа со лош баланс на масти и вода, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии, кожа на која ѝ е потребен лесен немасен производ.

» прочитај повеќе

Ткаенината на овие маски е потопена во моќен серум каде клучни активни состојки се водата и екстрактот од алое вера, водата од зелен чај, натриумот PCA и натриум хијалуронатот. Екстрактот од алое вера и водата од зелен чај, благодарение на своите антиинфламаторни и хидратантни својства ја смируваат кожата, истовремено пружајќи ѝ ја неопходната влажност. Хидратацијата ја интензивираат натриумот PCA и натриум хиалуронатот, состојки кои ја врзуваат водата и го спречуваат сушето на кожата, со што на кожата и даваат полн, свеж и мазен изглед.

Лист-маските се разликуваат од маските во вид на паста по тоа што се состојат од ткаенина со форма која се прилагодува на лицето и серум богат со хранливи состојки во кој е потопена ткаенината. Тие се поставуваат на лицето и се оставаат 15-20 минути за серумот да делува на кожата на лицето, а по отстранувањето на ткаенината лицето не се мие, туку лесно се тапка за остатокот од серумот да се апсорбира целосно. Со своето дејство ги надминуваат резултатите од употребата на серуми, бидејки ткаенината го спречува брзото испарување на серумот што овозможува тој да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува неговото дејство.

» помалку

Tea Tree Mist

Benton спрејот од чајно дрво содржи вода од чајно дрво, хијалуронска киселина и различни растителни екстракти, кои на кожата и пружаат брза хидратација, правејќи ја свежа.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), сок од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бета-глукан, полиглутаминска киселина, екстракт од лист од Aspalathus linearis, ekstrakt Portulaca оleracea, екстракт од плод од Psidium guajava, екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај).

» помалку

Benton Tea Tree Cleansing Water at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Tea Tree Cleansing Water

Збогатена со вода од лист од чајно дрво и масло од лист од чајно дрво, оваа вода за чистење на лицето благо ја чисти кожата, правејќи ја освежена и смирена.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), вода, дипро- пилен гликол, глицерин, 1,2-хексан- диол, бутилен гликол, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), полиглицерил-6 каприлат, полигли- церил-10 лаурат, натриум хлорид.

Употреба: Користете ја оваа вода за чистење како средство за отстранување шминка или средство за утринско чистење на лицето. Намокрете памучен тупфер со производот и нежно.

» помалку

Tea Tree Cleansing Water Mini Deluxe

Збогатена со вода од лист од чајно дрво и масло од лист од чајно дрво, оваа вода за чистење на лицето благо ја чисти кожата, правејќи ја освежена и смирена.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), вода, дипро- пилен гликол, глицерин, 1,2-хексан- диол, бутилен гликол, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), полиглицерил-6 каприлат, полигли- церил-10 лаурат, натриум хлорид.

Употреба: Користете ја оваа вода за чистење како средство за отстранување шминка или средство за утринско чистење на лицето. Намокрете памучен тупфер со производот и нежно.

» помалку

Benton Tea Tree Serum

Серумот од чајно дрво на Benton има здрава формула која и дава енергија на кожата благодарение на водата имаслото од лист на чајно дрво. Овој серум на кожата ѝ пружа освежување, виталност и одлично ја смијува.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), бутелен гликол, глицерин, вода, пропандиол, 1,2-хександиол, пентилен гликол, бетаин, полиглицерил-10 лаурат, екстракт од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), дикалиум глициризат, пантенол, натриум хијалуронат, екстракт од гранче од Salix nigra (врба), екстракт од гранче од Salix alba (врба), масло од семе од Macadamia integrifolia, каприлил гликол, аргинин, ксантан гума, карбомер, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво).

Употреба: Нанесете соодветна количина од серумот на кожата. (За похигиенска употреба, може да се чува затворен со затворачот што го блокира протокот на пумпицата.)

» помалку

Benton Fermentation Essence

Есенцијата со ферменти на Benton е есенција со врвен квалитет која содржи филтрат од фермент на Galactomyces, лизат од фермент на Bifida, sh-олигопептид-1, и церамиди. Оваа есенција помага за постигнување на мазна и младешка кожа. Есенцијата може да се користи за чувствителна и сува кожа, кожа со брчки и слаба еластичност, дехидрирана и затегната кожа, кожа која нема баланс на вода и масти, кожа на која и треба светлина и хидратантни производи, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

» прочитај повеќе

Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана • Филтратот од фермент на Galactomyces може значително да ја намали големината на зголемените пори, како и појавата на комедони. Второ, помага за освежување на уморената кожа, ја негува и ревитализира, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење. • Алое Верата обезбедува заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така богата е со антиоксиданти и минерали кои можат да помогнат за забрзување на заздравувањето. Го стимулира производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата помалку збрчкана и еластична.

» помалку

Benton Fermentation Eye Cream

Кремoт за очи со ферменти на Benton е врвен крем за очи кој содржи филтрат од фермент на Galactomyces, лизат од фермент на Bifida, sh-олигопептид, и церамиди. Овој крем за очи овозможува одржување на мазна и младешка кожа во регијата околу очите. Може да се користи за чувствителна и сува кожа, кожа со брчки и слаба еластичност, дехидрирана и затегната кожа, кожа која нема баланс на вода и масти, кожа на која и треба светлина и хидратантни производи, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

» прочитај повеќе

Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана • Филтратот од фермент на Galactomyces може значително да ја намали големината на зголемените пори, како и појавата на комедони. Второ, помага за освежување на уморената кожа, ја негува и ревитализира, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење. • Алое Верата обезбедува заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така богата е со антиоксиданти и минерали кои можат да помогнат за забрзување на заздравувањето. Го стимулира производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата помалку збрчкана и еластична.

» помалку

Benton Fermentation Eye Cream Mini Deluxe

Кремoт за очи со ферменти на Benton е врвен крем за очи кој содржи филтрат од фермент на Galactomyces, лизат од фермент на Bifida, sh-олигопептид, и церамиди. Овој крем за очи овозможува одржување на мазна и младешка кожа во регијата околу очите. Може да се користи за чувствителна и сува кожа, кожа со брчки и слаба еластичност, дехидрирана и затегната кожа, кожа која нема баланс на вода и масти, кожа на која и треба светлина и хидратантни производи, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

» прочитај повеќе

Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана • Филтратот од фермент на Galactomyces може значително да ја намали големината на зголемените пори, како и појавата на комедони. Второ, помага за освежување на уморената кожа, ја негува и ревитализира, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење. • Алое Верата обезбедува заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така богата е со антиоксиданти и минерали кои можат да помогнат за забрзување на заздравувањето. Го стимулира производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата помалку збрчкана и еластична.

» помалку

Benton Fermentation Mask Pack

Benton маската со ферменти е врвна лист-маска, која содржи три вида ферменти (филтрат од фермент на Galactomyces, филтрат од фермент на Lactoba- cillus/колаген, лизат од фермент на Bifida, церамиди и пептиди. Оваа маска ја негува и смирува кожата, правејќи ја еластична.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано.

» помалку

Benton Fermentation Mask Pack Set

Benton маската со ферменти е врвна лист-маска, која содржи три вида ферменти (филтрат од фермент на Galactomyces, филтрат од фермент на Lactoba- cillus/колаген, лизат од фермент на Bifida, церамиди и пептиди. Оваа маска ја негува и смирува кожата, правејќи ја еластична.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано.

» помалку

Benton Honest Cleansing Foam

Benton Honest линијата содржи безбедни состојки за чиј врвен квалитет може да бидете сигурни. Формулирана со природни сурфактанти добиени од масло од палма, Benton Honest пената за чистење благо ја чисти изморената кожа. Помага за ослободување од предизвикувачите на стрес и нечистотијата.

» прочитај повеќе

Оваа пена за чистење не само што ја чисти туку и ја хидрира кожата намалувајќи ја затегнатоста. Благ чистач за сите видови кожа произведен со природни супстанции. Може да се користи за кожа која се чувствува затегната по чистењето, кожа со дисбаланс на вода и масти, за дехидрирана и сува кожа, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

Овој производ е наменет за сите типови кожа, а може да се користи и кај чувствителна кожа, сува, иритирана кожа.

» помалку

Benton Honest Cleansing Foam Mini Deluxe

Benton Honest линијата содржи безбедни состојки за чиј врвен квалитет може да бидете сигурни. Формулирана со природни сурфактанти добиени од масло од палма, Benton Honest пената за чистење благо ја чисти изморената кожа. Помага за ослободување од предизвикувачите на стрес и нечистотијата.

» прочитај повеќе

Оваа пена за чистење не само што ја чисти туку и ја хидрира кожата намалувајќи ја затегнатоста. Благ чистач за сите видови кожа произведен со природни супстанции. Може да се користи за кожа која се чувствува затегната по чистењето, кожа со дисбаланс на вода и масти, за дехидрирана и сува кожа, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии.

Овој производ е наменет за сите типови кожа, а може да се користи и кај чувствителна кожа, сува, иритирана кожа.

» помалку

Benton Papaya-D Sun Cream

Papaya-D кремот за сонце е физичко и хемиско средство за ефективна заштита од сонце. Физичкото средство типично остава бели траги и овозможува релативно помала заштита од UVA-зраци отколку хемиското средство. Измешан со хемискиот крем за заштита Papaya-S кремот ефективно ја штити кожата и од UVA и од UVB-зраците.

» прочитај повеќе

Пружа ефикасна заштита од сонце со висок заштитен фактор додека ја негуваат кожата и ѝ ја обезбедуваат потребната хидратација. Имаат лесна и хидратантна текстура. Содржат голем процет на вода од папаја, а од од нивниот состав се исклучени сите штетни, контроверзни и агресивни состојки. Papaya-D Sun кремот е погоден за секојдневна употребa.

» помалку

Benton Papaya-S Sun Cream

Papaya-S кремот за сонце е физичко и хемиско средство за ефективна заштита од сонце. Физичкото средство типично остава бели траги и овозможува релативно помала заштита од UVA-зраци отколку хемиското средство. Измешан со хемискиот крем за заштита Papaya-S кремот ефективно ја штити кожата и од UVA и од UVB-зраците.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Може да се користи за кожа која е изложена на чести активности на отворено, кожа која сака природен тен, опуштена кожа на која и недостига еластичност, кожа која сака лесен и хидратантен крем за сонце, кожа која сака заштита од UVA/UVB-зраци со минимални бели траги.

» помалку

Cacao Moist and Mild Toner

Нежниот навлажнувачки тонер со какао на Benton е лесен и хидратантен тоник. Со екстракти од Тheobroma Cacao и хиалуронска киселина, овој тоник ја обновува влажноста на кожата. Различните растителни екстракти во тоникот дополнително помагаат во одржувањето на мазна и убава кожа. Може да се користи за сува и затегната кожа, кожа со дисбаланс на вода и масти, кожа која сака блага, хидратациона формула, кожа лесно сензибилизирана на надворешни фактори на стрес, кожа која сака лесен и нелеплив навлажнувач, груба кожа има потреба од потхранување.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Активни состојки:
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

• Eкстрактот од Theobroma Cacao го зголемува протокот на крв во кожата и и дава антиоксидантна моќ на кожата што резултира со поздрав, посјаен тен, истовремено помагајќи да се излечи штетата предизвикана од постојана УВ-изложеност.

» помалку

Cacao Moist and Mild Serum

Нежниот навлажнувачки серум со какао на Benton e лесен и хидратантен серум. Со екстракти од Тheobroma Cacao и хиалуронска киселина, овој серум ја враќа влажноста на кожата. Различните растителни екстракти во серумот дополнително помагаат за одржување на мазна и убава кожа. Mоже да се користи за кожа која има потреба од потхранување, кожа со дисбаланс на вода и масти, кожа која сака јасен тeн со благ хидратантен производ, дехидрирана и затегната кожа, кожа чувствителна на штетни хемикалии и надворешни стресори, кожа на која и е потребен лесен производ.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Активни состојки:
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

• Eкстрактот од Theobroma Cacao го зголемува протокот на крв во кожата и и дава антиоксидантна моќ на кожата што резултира со поздрав, посјаен тен, истовремено помагајќи да се излечи штетата предизвикана од постојана УВ-изложеност.

» помалку

Cacao Moist and Mild Cream

Нежниот навлажнувачки крем со какао на Benton е лесен крем со мека текстура. Со екстракти од Тheobroma Cacao и хиалуронска киселина, овој крем и дава влажност на кожата. Различните растителни екстракти во кремот дополнително помагаат за одржување на мазна и убава кожа. Може да се користи за сува и затегната кожа, кожа со дисбаланс на вода и масти, кожа која сака блага, хидратациона формула, кожа лесно сензибилизирана на надворешни стресори, кожа која сака лесен и нелеплив крем, груба кожа има потреба од потхранување.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Активни состојки:
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

• Eкстрактот од Theobroma Cacao го зголемува протокот на крв во кожата и и дава антиоксидантна моќ на кожата што резултира со поздрав, посјаен тен, истовремено помагајќи да се излечи штетата предизвикана од постојана УВ-изложеност.

» помалку

Goodbye Redness Centella Gel

Бентон довидување на црвенилото, центела гелот содржи 80% екстракт од Centella asiatica и ја ослободува од стрес умората кожа. Тој и помага на кожата да ја врати својата сила одржувајќи ја здрава и чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: Екстракт од Centela asiatica, вода, глицерин, каламин, пентилен гликол, аргинин, амониум акрилоилдиметил- таурат/ VP кополимер, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, натриум глуконат, вода од Chamaecyparis obtusa, пропандиол, бутилен гликол, екстракт од кора од Enantia chlorantha, 1,2-хексан- диол, дикалиум глициризат, екстракт од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од Houttuynia cordata, азијатна киселина, мадекасинска киселина, каприлен/ капрински триглицерид, хидрогениран фосфатидилхолин, сахароза стеарат, цетеарил алкохол.

» помалку

Goodbye Redness Centella Spot Cream

Бентон довидување на црвенилото, центела кремот за локална употреба содржи свеж екстракт од Centella asiatica, чајно дрво и каламин кој ја штити кожата. Овој крем за локална употреба помага кај изиритирани точки на кожата, правејќи ја кожата здрава и чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Дерматолошки тестирано

Состав: Екстракт од Centela asiatica, вода, каламин, каприлен/каприн- ски триглицерид, коко-каприлат/ капрат, пентилен гликол, масло од семе од Simondsia chinensis (јојоба), глицерин, цетеарил алко- хол, цетеарил оливат, глицерил стеарат, сорбитан оливат, дикалиум глициризат, пропандиол, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од кора од Enantia chlorantha, азијатна киселина, мадекасинска киселина, азијатикозид, мадекасозид, оле- анолинска киселина, глицерил каприлат, ксантан гума, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP копо- лимер, бутилен гликол, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), масло од Mentha piperita (пеперминт), хидрогениран фосфа- тидилхолин, натриум глуконат, 1,2-хександиол, сахароза стеарат.

» помалку

Goodbye Redness Centella Mask Pack

Збогатена со состојките добиени од Centella Asiatica, Goodbye redness Centella лист-маската на Benton ја хидрира и смирува кожата. Оваа маска помага кожата да се одржи чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Mоже да се користи за кожа на која и треба моментална хидратација, црвенкаста кожа предизвикана од надворешна иритација, сува и иритирана кожа, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која и треба свеж производ без масло, кожа чувствителна на штетна околина и хемикалии.

Активни состојки:
•Centella Asiatica ја зголемува антиоксидантната активност и ја зголемува циркулацијата на крвта. Ја подобрува еластичноста на кожата и ја зајакнува.
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

» помалку

Goodbye Redness Centella Mask Pack Set

Збогатена со состојките добиени од Centella Asiatica, Goodbye redness Centella лист-маската на Benton ја хидрира и смирува кожата. Оваа маска помага кожата да се одржи чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Mоже да се користи за кожа на која и треба моментална хидратација, црвенкаста кожа предизвикана од надворешна иритација, сува и иритирана кожа, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која и треба свеж производ без масло, кожа чувствителна на штетна околина и хемикалии.

Активни состојки:
•Centella Asiatica ја зголемува антиоксидантната активност и ја зголемува циркулацијата на крвта. Ја подобрува еластичноста на кожата и ја зајакнува.
• Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

» помалку

Benton Deep Green Tea Toner

Benton длабинскиот тонер со зелен чај е лесен и хидратантен тонер збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Тонерот ја надополнува влагата на кожата, ја смирува и освежува, притоа оставајќи ја здрава и чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од гранка од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, бетаин.

» помалку

Benton Deep Green Tea Lotion

Benton длабинскиот лосион со зелен чај е лесен навлажнувач збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Лосионот ја надополнува влагата, ја смирува и освежува кожата притоа оставајќи ја здрава и чиста.

» прочитај повеќе

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, цетеалил глукозид, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цетеарил алкохол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, стеарил алкохол, цетил алкохол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, токоферол, бетаин, аргинин, карбомер, ксантан гума.

» помалку

Benton 5-Layer Multi Use Cotton Pad

Benton 5-слојни повеќефункционални памучни тупфери (кутија со 10 парчиња).

» прочитај повеќе

Употреба: Тупфери за отстранување на шминка од лицето или нанесување на тоник.

Состав: 100% памук.

» помалку

Benton 5-Layer Multi Use Cotton Pad

Benton 5-слојни повеќефункционални памучни тупфери 40 тупфери (4 кутии по 10 парчиња )

» прочитај повеќе

Употреба: Тупфери за отстранување на шминка од лицето или нанесување на тоник.

Состав: 100% памук.

» помалку

Benton тестер во мала ќесичка

Тестерите ви овозможуваат да проверите дали сте преосетливи или имате алергија на некоја од состојките во производот пред да купите големо пакување. Мала количина од содржината се нанесува на внатрешен дел од раката.

» прочитај повеќе

Достапни се тестери во мали ќесички од целиот асортиман на Benton.

» помалку

КОНТАКТ

info@olpeo.mk 

ТЕЛЕФОН

+389 2 317 6743

АДРЕСА

Кеј 13-ти ноември
1000 Скопје
ГТЦ 1-ви кат

СЛЕДЕТЕ НЕ