Blossom Jeju е корејски бренд посветен на природни козметички производи со богати текстури и неверојатни мириси. Овој бренд е инспириран од традиционалната ориентална медицина, но користи најнови еколошки технологии за да создаде производи кои на кожата на најефеикасен начин ќе ѝ ги пренесат сировите состојки од природата, од кои таа има најголем бенефит. Blossom Jeju успева да го прилагоди искуството од ориенталната медицина и да го внесе во современиот стил на живеење.
Сировото масло од камелија богато со антиоксиданти е една од главните состојки на активната формула на производите на Blossom Jeju. Ова масло се добива од насадите камелија што се одгледуваат на островот Џеџу. Покрај маслото од семе од камелија, формулата на овие производи содржи фина мешавина на цветна вода и природни есенцијални масла и екстракти од различни растенија. Оваа формула ја одржува вашата кожа хидрирана, свежа и еластична, ja штити од слободните радикали и од појавата на брчки.

Филтер

КАТЕГОРИИ

БРЕНД