COSRX

COSRX е корејски бренд за козметика создаден во 2013 година. Набрзо корејските блогови почнуваат нашироко да зборуваат за него и стекнува голема интернационална популарност благодарение на позитивните резултати кои ги објавуваат корисниците.

Името на брендот е комбинација од зборовите Cosmetics + Rx (рецепт), а неговата мисија е да пружи решение на широк спектар проблеми со кожата. „Expecting Tomorrow“ (Очекувајќи ја утрешницата) е слоганот на бендот, бидејќи со помош на пријателски состојки кои ги отстрануваат проблемите со кожата, сакаат да обезбедат подобро утре за своите корисници. Симбол и амбасадор на брендот е препознатливиот цртан лик Mr. RX кој е претставник на целиот тим на COSRX и нивните цели.

COSRX создава едноставни производи со висока концентрација на активни состојки. Нивните формули се направени со мал број неопходни состојки кои навистина ѝ користат на кожата. Производите се докажано хипералергенски со тестирања спроведени во Кореја. Тие не содржат никакви штетни состојки, не се тестирани на животни и се cruelty free. Препознатливи се по својата едноставна минималистичка амбалажа.

COSRX AC Collection Acne Patch

Високолепливи лепенка за акни со овална форма, погодни за покривање на неколку соседни акни одеднаш.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Пред поставувањето исчистете го добро лицето исто така и рацете.
2. Извадете лепенка со соодветна големина и покријте ја акната.
3. Променете ја лепенката кога ќе стане бела и има апсорбирано маснотии.

Состав карбоксиметилцелулоза натриум, полиизобутен, колофониум, полибутен, минерално масло, екстракт од Centella asiatica, полиуретански филм.

» помалку

COSRX AC Collection Calming Foam Cleanser

Паметно дневно средство за миење лице со нежна пена наменеѕо за кожа со акни, кое на кожата ја остава свежа и влажна.

» прочитај повеќе

Употреба: На влажно лице нанесете од средството за чистење на лицето и нежно масирајте, а потоа темелно исплакнете со млака вода.

Состав: вода, глицерин, стеаринска киселина, миристинска киселина, PEG-32, калиум хидроксид, палмитинска киселина, лауринска киселина, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, лаурамид DEA, кокамидопропил бетаин, калиум кокоат, салицилна киселина, масло од Lavandula hybrida, динатриум EDTA, масло од лист од Pinus sylvestris, азијатикозид, азијатска киселина, мадеказинска киселина.

» помалку

COSRX AC Collection Calming Liquid Intensive

Интензивна течност со брзо дејство што ја освежува и прочистува кожата со акни.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете соодветна количина од течноста на лицет и масирајте нежно за да се апсорбир ацелосно.

Состав: екстракт од прополис, алкохол, бутилен гликол, натриум лактат, диметил сулфон, бетаин, млечна киселина, 1,2-хександиол, гликолна киселина, вода, бетаин салицилат, екстракт од семе од Cassia obtusifolia, полисорбат 20, пантенол, алантоин, натриум хијалуронат, полисорбат 60, хидроксиетилцелулоза, цинк PCA, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), етил хександиол, азијатикозид, азијатска киселина, мадеказинска киселина

» помалку

COSRX AC Collection Blemish Spot Clearing Serum

Серум кој е комплетно режение за трагите од акни. Ги отстранува црвените и темните флеки исто така и лузните од акнни.

» прочитај повеќе

Употреба: Земете соодветна количина од серумот и со него нежно масирајте го лицето за да се апсорбира целосно.

Состав: екстракт од прополис, бутилен гликол, ниацинамид, пантенол, 1,2-хександиол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, етилхексилглицерин, глицерин, полиглицерил-10 миристат, полиглицерил-10 лаурат, алантоин, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), натриум хијалуронат, азијатикозид, азијатска киселина, мадеказинска киселина, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од семе од Macadamia ternifolia, сахароза дистеарат, глицерил стеарат, хидрогениран лецитин, дипропилен гликол, церамид NP, rh-олигопептид-1.

» помалку

COSRX AC Collection Lightweight Soothing Moisturizer

Лесен навлажнувач за лице за кожа склона на акни кој ја одржува кожата балансирана.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина на лицето, одбегнувајќи ја областа околу очите.

Состав: екстракт од прополис, вода од лист од Aloe barbadensis, вода од лист од Camellia sinensis, бутилен гликол,цетил етилхексаноат, глицерин, 1,2-хександиол, ниацинамид, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, циклометикон, цетеарил оливат, бетаин, цетеарил алкохол, сорбитан оливат, пантенол, етилхексилглицерин, алантоин, ксантан гума, диметикон/винил диметикон кросполимер, натриум хијалуронат, аргинин, цинк PCA, бетаин салицилат, екстракт од Mentha haplocalix, ментил лактат, лимонска киселина, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), азијатикозид, азијатска киселина, мадеказинска киселина.

» помалку

COSRX Acne Pimple Master Patch

Интензивна течност со брзо дејство што ја освежува и прочистува кожата со акни.

» прочитај повеќе

Оваа хидроколоидна преврска интензивно ги извлекува нечистотиите додека создава заштитна бариера која штити од надворешни надразнувачи. Употребете ја за природен изглед при покривање на акни преку ден.

Употреба: Пред поставувањето исчистете го добро лицето исто така и рацете. Извадете лепенка со соодветна големина и покријте ја акната. Променете ја лепенката кога ќе стане бела и има апсорбирано маснотии.

Состав: целулозна гума, стирен изопрен стирен блок кополимер, полиизобутилен, петролеум смола, полиуретански филм, течен парафин, тетракис метан.

» помалку

COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser

COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser e нежен, благо киселкаст гел за миење на лице кој не ја иритира кожата, но темелно ги отстранува сите нечистотии. На кожата ѝ ја враќа оптималната pH вредност и ја штити од надворешни надразнувачи.

» прочитај повеќе

Темелно ја чисти кожата без да ѝ ја одземе влажноста, оставајќи ја свежа, витална и без чувство на затегнатост.

Наменет е за употреба кај сите типови кожа, а посебно е погоден за чувствителна кожа.

Употреба: Наутро, навлажнете го лицето и нежно масирајте го со мала количина од гелот, а потоа исплакнете со млака вода. Впијте ја водата од лицето и продолжете со наредните чекори за нега. започнете го денот со свежина!

Состав: вода, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил метил изетионат, полисорбат 20, екстракт од гранче/плод лист од Styrax japonicus, бутилен гликол, фермент на захаромицес, екстракт од лист од Cryptomeria japonica, екстракт од лист од Nelumbo nucifera, екстракт од лист од Pinus palustris, екстракт од корен од Ulmus davidiana, екстракт од цвет од Oenothera biennis (ноќниче), екстракт од корен од Pueraria lobata, масло од лист од Malaleuca alternifolia (чајно дрво), алантоин, каприлил гликол, етилхексилглицерин, бетаин салицилат, лимонска киселина, етил хександиол, 1,2-хександиол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, натриум бензоат, динатриум EDTA.

» помалку

COSRX Salicilic Acid Daily Gently Cleanser

Со формула богата со растителни екстракти и 0.5% салицилна киселина, ова средство за чистење нежно ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум.

» прочитај повеќе

Употреба: Ставете умерена количина на дланките, додадете вода и измешајте. Нежно нанесете на лицето и вратот и масирајте избегнувајќи ја областа околу очите. Исплакнете со млака вода.

Состав: вода, глицерин, миристинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид, лауринска киселина, бутилен гликол, гликол дистеарат, полисорбат 80, натриум метил кокоил таурат, салицилна киселина, кокамидопропил бетаин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, масло од плод од Citrus limon (лимон), натриум хлорид, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), каприлил гликол, етилхексилглицерин, вода од гранче од Salix alba (врба), 1,2-хександиол, етил хександиол, лимонска киселина, динатриум EDTA.

» помалку

COSRX One Step Original Clear Pad

Тонерот за лице од овие тупфери нежно ги отстранува вишокот маснотии и ја одржува кожата чиста, префинета и добро балансирана.

» прочитај повеќе

Употреба: По миењето пребришете го лицето со тупфер. Употребувајте ги тупферите еднаш или два пати на ден.

Состав: вода од Salix alba, бутилен гликол, глицерин, бетаин салицилат, 1,2 хександиол, аргинин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, пантенол, алантоин, етил хександиол, масло од кора од Citrus aurantium dulcis, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дерво), натриум хидроксид, натриум хијалуронат.

» помалку

COSRX Pure Fit Cica Cleanser

Средство за миење лице со ниска pH вредност, кое нежно ја чисти чувствителната кожа со густа и нежна пена.

» прочитај повеќе

Pure Fit CICA-7 Complex: азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica.

Употреба: Нежно масирајте на влажно лице. Потоа исплакнете темелно со млака вода.

Состав: вода, натриум кокоил изетионат, глицерин, глицерил стеарат, стеарил алкохол, коко-бетаин, натриум метил кокоил таурат, натриум хлорид, коко-глукозид, каприлил гликол, глицерил каприлат, лимонска киселина, масло од
лист од Eucaliptus globulus, динатриум EDTA, масло од Ocimum basilicum, 1,2 хександиол, екстракт од гранче од Quillaja saponaria, пропандиол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica, фермент на захаромицес, етилхексилглицерин, азијатха киселина, азијатикозид, мадекасинска киселина, мадекасозид, екстракт од гранче од Pinus pinaster.

» помалку

COSRX Pure Fit Cica Toner

Со 81,9% Pure Fit CICA-7 Complex кој комбинира смирувачки, навлажнувачки и зајакнувачки состојки, овој тонер ја смирува иритираната кожа.

» прочитај повеќе

Pure Fit CICA-7 Complex 81.9%: азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica.

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica, бутилен гликол, 1,2-хександиол, бетаин, пантенол, глицерин, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, етилхексилглицерин, алантоин, каприлен/капрински триглицерид, вода, екстракт од гранче од Pinus pinaster, азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид.

» помалку

COSRX Pure Fit Cica Serum

Со 76,1% Pure Fit CICA-7 Complex кој комбинира смирувачки, навлажнувачки и зајакнувачки состојки, овој серум ја смирува иритираната кожа.

» прочитај повеќе

Pure Fit CICA-7 Complex 76,1%: азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica.

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica, бутилен гликол, глицерин, 1,2-хександиол, бетаин, пантенол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, натриум хијалуронат, алантоин, етилхексилглицерин, ксантан гума, вода, екстракт од гранче од Pinus pinaster, азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид,

» помалку

COSRX Pure Fit Cica Cream

Со 58,6% Pure Fit CICA-7 Complex кој комбинира смирувачки, навлажнувачки и зајакнувачки состојки, овој крем ја смирува иритираната кожа.

» прочитај повеќе

Pure Fit CICA-7 Complex 58.6%: азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica.

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од корен од Centella asiatica, бутилен гликол, глицерин, масло од семе од Helianthus annus (сончоглед), каприлен/капрински триглицерид, 1,2-хександиол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, масло од семе од Macadamia ternifolia, пчелин восок, пантенол, цетеарил алкохол, циклометикон, диметикон/винил диметикон кросполимер, етилхексилглицерин, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, аргинин, алантоин, карбомер, вода, екстракт од гранче од Pinus pinaster, азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, мадекасозид, натриум хијалуронат.

» помалку

COSRX Pure Fit Cica Calming True Sheet Mask

Формулирана со екстракт од центела, оваа маска за смирување ја смирува чувствителната кожа.

» прочитај повеќе

Употреба: Поставете ја маската на лицето рамномерно. По 10 до 20 минути отстранете ја и тапкајте нежно за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, бутилен гликол, глицерин, алкохол, бетаин, екстракт од Centella asiatica, ксантан гума, екстракт од корен од Paeonia Suffruticosa, 1,2-хександиол, полиглицерил-1 лаурат, екстракт од цвет од Chamomilla recutita (камилица), глицерил каприлат, пантенол, етилхексилглицерин, динатриум EDTA, масло од лист од Eucalyptus globulus, екстракт од лист од Centella asiatica, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), хидрогениран фосфатидилхолин, диетилхексил натриум сулфосукцинат, каприлен/капрински триглицерид, сахароза стеарат, пантолактон, дипропилен гликол, азијатикозид, азијатна киселина, мадекасинска киселина, холестерол, мадекасозид, екстракт од корен од Centella asiatica.

» помалку

COSRX Aloe Soothing Sun Cream

Формулата со алое екстракт (вода, бутилен гликол, екстракт од лист од Aloe arborescens), 55,000 ppm, на овој крем за сонце ја штити кожата од UVA и UVB зраците истовремено пружајќи ѝ ја потребната хидратација.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете поголема количина на лицето, 30 минути пред изложување на сонце. Нанесувајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце

Состав: вода, етилхексил метоксицинамат, глицерин, пропилен гликол, циклопентасилоксан, фенилбензимидазол сулфонска киселина, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, дикаприлил карбонат, изоамил p-метоксицинамат, калиум цетил фосфат, алкохол, диметикон, бутилен гликол, глицерил стеарат, титаниум диоксид, C12-22 алкохоли, полиметил метактилат, цетеарил алкохол, PEG-100 стеарат, триетаноламин, силициум диоксид, натриум хидроксид, диметикон/винил диметикон кросполимер, C12-20 алкил глукозид, алуминиум хидроксид, стеаринска киселина, арома, каприлил гликол, феноксиетанол, акрилати/C 10-30 алкил акрилат кросполимер, екстракт од лист од Aloe arborescens (1,100 ppm), дикалиум глициризат, карбомер, ксантан гума, лимонен, токоферил ацетат, динатриум EDTA, хексил цинамал, линалол, бензил салицилат, гераниол, бензил алкохол, цитронелол, бензил бензоат, цитрал.

» помалку

COSRX Hydrium Triple Hyaluronic Moisturizing Cleanser

Средство за чистење на лицето со богата пена, збогатено со тројна хијалуронска киселина за да ѝ пружи големо количество на влажност додека темелно ја чисти кожата од нечистотии.

» прочитај повеќе

Употреба: Нежно масирајте на влажно лице. Потоа исплакнете темелно со млака вода.

Состав: вода, глицерин, стеаринска киселина, миристинска киселина, лауринска киселина, калиум хидроксид, палмитинска киселина, калиум кокоил глицинат, коко-глукозид, глицерил стеарат, арома (парфем), поликватерниум-7, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, натриум кокоил изетионат, архидинска киселина, динатриум EDTA, 1,2 хександиол, олеинска киселина, натриум бензоат, екстракт од гранче од Quillaja saponaria, лимонска киселина, бутилен гликол, пантенол, хијалуронска киселина, етилхексилглицерин, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат.

» помалку

COSRX Hydrium Triple Hyaluronic Moisture Ampoule

Вискозен навлажнувачки серум што ја прави кожата еластична. Обезбедува длабинска хидратација за сува и дехидрирана кожа.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, дипропилен гликол, 1,2-хександиол, метил глуцет-10, натриум хијалуронат, карбомер, пантенол, трометамин, етилхексилглицерин, хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронска киселина, глуконолактон, лактобионска киселина.

» помалку

COSRX Hydrium Centella Aqua Soothing Ampoule

Тоа е ампула која ја смирува и навлажнува иритираната кожа.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: вода, екстракт од Centella asiatica, дипропилен гликол, глицерин, 1,2-хександиол, бетаин, екстракт од Chondrus ciprus, екстракт од Saccharum officinarium (шеќерна трска), пентилен гликол, октандиол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, ксантан гума, етилхексилглицерин, алантоин, мадеказозид, пантенол.

» помалку

COSRX Hydrium Moisture Power Enriched Cream

Пријатен навлажнувачки крем со провитамин B5 и прополис, кој на кожата ѝ дава интензивна долготрајна хидратација, оставајќи ја еластична и мазна со кадифена завршница.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: вода, глицерин, етилхексил стеарат, винил диметикон, пентилен гликол, масло од Cocos nucifera (кокос), 1,2-хександиол, цетеарил алкохол, пантенол, полиметилсилсесквиоксан, арахидил алкохол, екстракт од прополис, хидроксиетил акрилат/натриум акриоилдиметил таурат, кополимер, полиглицерил-6 стеарат, бутилен гликол, карбомер, бехенил алкохол, глицерил стеарат, трометамин, диметиконол, каприлил гликол, арахидил глукозид, хидрогениран лецитин, церамид NP, етилхексилглицерин, ксантан гума, сахароза стеарат, полиглицерил-6 бехенат, натриум полиакрилат скроб, стеаринска киселина, палмитинска киселина, натриум хијалуронат, холестерол, хијалуронска киселина, гликосфинголипиди, хидролизирана хијалуронска киселина.

» помалку

COSRX Hydrium Green Tea Aqua Soothing Gel Cream

Хидратантен разладувачки безмасен гел крем, зелен чај и провитамин B5, кој богато ја снабдува кожата во хидратација.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: вода, пропандиол, екстракт од лист од Camellia sinensis, глицерин, пентилен гликол, 1,2-хександиол, акрилати/C30 алкил акрилат кросполимер, пантенол, трометамин, бутилен гликол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, алантоин, екстракт од лист од Aloe ferox, етилхексилглицерин, глицерин/акрилати/акрилна киселина кополимер, динатриум EDTA, хидролизиран екстракт од Hibiscus esculentus, екстракт од семе од Lupinus albus, екстракт од семе од Moringa pterygosperma, екстракт од лист од Melia azadirachta, екстракт од цвет од Melia azadirachta.

» помалку

COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask

Збогатена со повеќе од 68,9% екстракт од ориз, оваа маска ѝ пружа интензивна нега и исхрана на кожата со длабинска хидратација и осветлување на пигментацијата.

» прочитај повеќе

Употреба: По миењето и нанесувањето на тонер, нанесете рамномерно на целото лице. Оставете да делува во текот на ноќта и исплакнете ја наутро.

Состав: екстракт од Oryza sativa (ориз), бутилен гликол, глицерин, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), бетаин, ниацинамид, диметикон, 1,2-хександиол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, масло од Elaeis guineensis (палма), масло јатки од Elaeis guineensis (палма), хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, цетеарил алкохол, етилхексилглицерин, аргинин, карбомер, алантоин, ксантан гума.

» помалку

COSRX Full Fit Propolis Light Ampoule

Формулирана со 83,25% екстракт од прополис, оваа висококонцентрирана ампула го осветлува тенот и на кожата ѝ пружа долготрајна хидратација и таа зрачи со младешки сјај.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав: екстракт од прополис, бутилен гликол, глицерин, бетаин, 1,2 хександиол, екстракт од семе од Cassia obtusifolia, натриум хијалуронат, хидроксиетилцелулоза, карбомер, пантенол, аргинин.

» помалку

COSRX Full Fit Propolis Light Cream

Прополис крем кој содржи 65,69% FULL FIT PRO-BARRIER COMPLEX (екстракт од прополис, екстракт од мед, екстракт од матична млеч) за да ѝ обезбеди на кожата влага и хранливи материи.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина. Одбегнувајте ги очите.

Состав екстракт од прополис, бутилен гликол, глицерин, каприлен/капрински триглицерид, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), 1,2 хександиол, екстракт од мед, екстракт од матична млеч, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, екстракт од семе од Cassia obtusifolia, цетеарил оливат, пчелин восок, цетеарил алкохол, сорбитан оливат, алантоин, аргинин, карбомер, ксантан гума.

» помалку

COSRX Full Fit Propolis Nourishing Magnet Sheet Mask

Збогатена со прополис, матична млеч и екстракт од мед, оваа лист-маска ѝ пружа прихрана и долготрајна хидратација на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба: Поставете ја маската на лицето рамномерно. По 10 до 20 минути отстранете ја и тапкајте нежно за
да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, дипропилен гликол, глицерин, глицерет-26, алкохол, бутилен гликол, трехалоза, пантенол, ксантан гума, екстракт од корен од Paeonia Suffruticosa, екстракт од Centella asiatica, 1,2 хександиол, полиглицерил-10 лаурат, екстракт од цвет од Chamomilla recutita (камилица), глицерил каприлат, етилхексилглицерин, динатриум EDTA, екстракт од плод од Пимпинелла анисум (анасон), пантолактон, екстракт од матична млеч, диетилхексил натриум сулфосукцинат, екстракт од плод од Vanilla planifolia, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од мед, екстракт од цвет од Rosa centifolia, екстракт од плод од Pyrus communis (круша), екстракт од прополис, масло од Cocos nucifera (кокос), екстракт од роза, екстракт од плод од Fragaria chiloensis (јагода).

» помалку

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Направена со 96% филтрат од слуз од полжав (муцин), оваа есенција ѝ помага на кожата да губи помалку влажност, додека ја одржува мазна и здрава.

» прочитај повеќе

Употреба: По чистењето и нанесувањето на тонер, нанесете мала количина на целото лице. Нежно тапкајте со врвовите на прстите за да ја помогнете апсорпцијата. Потоа нанесете навлажнувач.

Состав: филтрат од слуз од полжав, бетаин, бутилен гликол, 1,2 хександиол, натриум полиакрилат,феноксиетанол, натриум хијалуронат, алантоин, етил хександиол, карбомер, пантенол, аргинин.

» помалку

COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream

Крем за очи кој ја негува и осветлува кожата околу очите. Благодарение на слузта од полжав и петте типа на пептиди, на регијата околу очите ѝ дава младешки сјај.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете соодветна количина на областа околу очите. Нежно тапкајте со врвовите на прстите за побрзо да се впие.

Состав: филтрат од слуз од полжав, бутилен гликол, глицерин, масло од семе од Helianthus Annuus (сончоглед), 1,2-хександиол, ниацинамид, вода, палмитинска киселина, аргинин, карбомер, стеаринска киселина, бетаин, цетеарил оливат, сорбитан оливат, натриум полиакрилат, алантоин, токоферил ацетат, пантенол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, натриум хијалуронат, аденозин, ксантан гума, миристинска киселина, бакар трипептид-1, ацетил хексапептид-8, палмитоил пентапептид-4, палмитоил трипептид-1, палмитоил тетрапептид-7.

» помалку

COSRX Advanced Snail 92 All in One Cream

Овој производ има формула која содржи 92% филтрат од слуз од полжав (муцин) и на природен начин помага кожата да добие привлечен сјај и здрав изглед.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете на чисто лице барем два пати на ден, или нанесете по потреба за смирување на сува и затегната кожа.

Состав: филтрат од слуз од полжав, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, цетеарил оливат, сорбитан оливат, цетеарил алкохол, карбомер, аргинин, диметикон, натриум полиакрилат, феноксиетанол, натриум хијалуронат, стеаринска киселина, алантоин, пантенол, ксантан гума, етил хександиол, аденозин.

» помалку

COSRX BHA Blackhead Power Liquid

Оваа моќна BHA течност против црнки помага да се отстранат црнките и да се контролира вишокот на себум додека ѝ пружа хидратација на кожата

» прочитај повеќе

Употреба: По чистењето натопете памучен тупфер и нанесете тенок слој од течноста на лицето избегнувајќи ги устата и очите. Започнете со употреба на производот еднаш неделно и откако кожата ќе се адаптира, зголемете ја употребата на 2 до 3 пати неделно. За употреба преку ден задолжително нанесете крем за заштита сод сонце со широк спектар на заштита со најмалку SPF 30, а може и поголема вредност.

Состав: вода од гранче од Salix alba (врба), бутилен гликол, бетаин салицилат, ниацинамид, 1,2 хександиол, аргинин, пантенол, натриум хијалуронат, ксантан гума, етил хександиол.

» помалку

COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid

Направена со 7% гликолна киселина, оваа есенција помага да се постигне чист и сјаен тен преку нежна ексфолиација.

» прочитај повеќе

Употреба: Испумпајте од есенцијата на памучен тупфер и нежно пребришете го лицето одбегнувајќи ги устата и очите. Препорачливо е да се користи 2-3 пати неделно и постепено да се зголемува употребата зависно од состојбата на кожата.

Состав: вода од плод од Pyrus malus (јаболко), бутилен гликол, гликолна киселина, ниацинамид, натриум хидроксид, 1,2 хександиол, пантенол, натриум хијалуронат, ксантан гума, етил хександиол.

» помалку

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner

Со формула која има ниска pH вредност и прочистувачки растителни состојки, овој тонер делува на освежување, смирување и омекнување на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба: По чистењето испрскајте соодветна количина од тонерот на памучен тупфер и нежно пребришете го лицето избегнувајќи ги устата и очите. За употреба преку ден задолжително нанесете крем за заштита сод сонце со широк спектар на заштита со најмалку SPF 30, а може и поголема вредност.

Состав: вода, вода од гранче од Salix alba (врба), вода од плод од Pyrus malus (јаболко), бутилен гликол, 1,2-хександиол, натриум лактат, гликолна киселина, бетаин салицилат, алантоин, пантенол,
етил хександиол.

» помалку

COSRX Two in One Poreless Power Liquid

Оваа две во едно течност која со разладувачко дејство, ги намалува порите и ја измазнува текстурата на кожата, правејќи ја кожата чиста и сјајна.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете рамномерно соодветна количина од течноста на лицето избегнувајќи ја областа на очите. За употреба преку ден задолжително нанесете крем за заштита сод сонце со широк спектар на заштита со најмалку SPF 30, а може и поголема вредност.

Состав: вода од гранче од Salix alba (врба), бутилен гликол, хидроксипропил циклодекстрин, вода, пентилен гликол, 1,2-хександиол, бетаин салицилат, аргинин, бетаин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, алантоин, пантенол, етилхексилглицерин, натриум хијалуронат, карбомер, екстракт од семе од Cassia obtusifolia, ментил лактат, екстракт од Mentha haplocalix.

» помалку

КОНТАКТ

info@olpeo.mk 

ТЕЛЕФОН

+389 2 317 6743

АДРЕСА

Кеј 13-ти ноември
1000 Скопје
ГТЦ 1-ви кат

СЛЕДЕТЕ НЕ