IUNIK

Денес, во време, кога на пазарот постојат многу бескорисни производи кои чинат многу, а покрај атрактивниот изглед на својата амбалажа немаат посебно дејство врз кожата, iUNIK тежнее да излезе од оваа нелогична рамка. Создава ефективни производи за нега на кожата, со природни состојки и разумни цени.

iUNIK тежнее кон едноставност и минимализам за да создаде производи со јасен концепт. Секогаш ќе се труди да создава безбедни и сигурни производи за нега на кожата со чисти состојки, прифатливи цени и фер дистрибуција.

iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner

Тоа е тонер во вид на гел, кој помага за длабинска хидратација и ревитализација на кожата. На кожата ѝ ги обезбедува потребните витамини благодарение на екстрактот од витаминско дрво и хијалуронската киселина.

» прочитај повеќе

Хијалуронска Киселина – 45%
Екстракт од Hippophae rhamnoides – 5%
200ml

» помалку

iUNIK Relief Tea Tree Toner at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Tea Tree Relief Toner

Тоа е тонер кој содржи 67% вода од чајно дрво, 19,5% вода од лист од азиска центела и екстракт од никулци. Помага во смирување на чувствителната кожа. Ја чисти кожата и ѝ ги пружа потребните нутритиенти.

» прочитај повеќе

Вода лист од Melaleuca alternifolia – 67%
Вода од лист од Centella asiatica 19,5%
6 екстракти од никулци 6.000 ppm
200ml

» помалку

iUNIK Rose Galactomyces Essential Toner at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Galactomyces Essential Toner

Овој тонер помага во навлажнување, враќање на балансот и омекнување на чувствителната кожа, благодарение на екстрактот од роза и ферментите на галактомицес.

» прочитај повеќе

Вода од цвет од Rosa damascena – 70%
Galactomyces Ferment Filtrate – 10%
200ml

» помалку

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

Моќен смирувачки серум кој на кожата ѝ пружа исхрана, нега против брчки и го подобрува тенот осветлувајќи ја.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Rose Galactomyses Synergy erum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Rose Galactomyces Synergy Serum

Тоа е серум кој на кожата ѝ пружа моќна хидратација, го регулира балансот на водата и мастите, ја спречува појавата на брчки и ја осветлува кожата.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Tea Tree Relief Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Tea Tree relief Serum

Тоа е серум кој на кожата ѝ пружа моќно смирување, природна хидратација, нега против брчки, изедначување и осветлување на тенот.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Beta-glucan Power Moister Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Beta-glucan Power Moisture Serum

Серум за хипер хидратација, подобрување на еластичноста, исхрана и смирување на кожата.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Black Snail Restore Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Black Snail Restore Serum

Тоа е моќен серум кој ја обновува кожата, ја храни, осветлува, ја спречува појавата на брчки и прави лифтинг.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Noni Light Oil Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Noni Light Oil Serum

Напреден анти-ејџинг серум за богата хидратација и нега против брчки.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Со пипетата нежно нанесете соодветна количина на лицето и оставете да се впие.

» помалку

iUNIK Propolis Vitamin Sleeping Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Propolis Vitamin Sleeping Mask

Тоа е ноќна маска во вид на крем која содржи екстракт од прополис и екстракт од кучешки трн кои на уморната кожа ѝ даваат интензивна влажност и исхрана додека спиете, за да таа биде чиста и свежа наутро.

» прочитај повеќе

Екстракт од прополис 16%
Исхраа и хидратација
За сите типови на кожа

Функционална козметика со двојна функција, осветлување и спречување на брчки.

Начин на употреба: По нанесувањето на производите од рутината за нега на лицето, нанесете соодветна количина од кремот и оставете да се апсорбира.

» помалку

iUNIK Rose Galactomyces Silky Tone-up Cream at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Rose Galactomyces Silky Tone-up Cream

Водата од провансалска роза, ориенталниот хербален екстракт и филтратот од ферменти на галактомицес 5 000 ppm, даваат богата хидратација и го регулираат балансот на влажноста. Тое е лесен крем кој помага за осветлување на тенот и одржување на сјајна кожа.

» прочитај повеќе

Филтрат од ферменти на галлактомицес 5 000 ppm

Функционална козметика со двојна функција, осветлување и спречување на брчки.

По нанесувањето на производите за основна нега нанесете соодветна количина од кремот и размачкувајте од центарот кон контурите за да се апсорбира.

» помалку

iUNIK Beta Glucan Daily Moisture Cream at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Beta-glucan Daily Moisture Cream

Овој крем помага во хидратација на сувата кожа и подобрување на функцијата на нејзината бариера со помош на бета-глукан, природен навлажнувач добиен од печурки, екстракт од азиска центела и комплекс од црвено овошје (прунус, малина, јагода, праска, пуника)

» прочитај повеќе

Бета-глукан 3 000 mg
Хипер хидратантен

Функционална козметика со двојна функција, осветлување и спречување на брчки

Начин на употреба: По нанесувањето на производите за основна нега нанесете соодветна количина од кремот и размачкувајте од центарот кон контурите за да се апсорбира.

» помалку

iUNIK Propolis Vitamin Eye Cream at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Propolis Vitamin Eye Cream

Овој анти-ејџинг крем за нега против брчки се нанесува на областа околу очите и лицето. Соржи екстракт од прополис и екстракт од кучешки трн кои ја подобруваат еластичноста на кожата, го подобруваат тенот и ги отстрануваат фините линии.

» прочитај повеќе

Екстракт од прополис 40,5%
Екстракт од плод од Hippophae rhamnoides 9,2%
хидроксидецил убикинон 300 ppm

Начин на употреба: По нанесувањето на тонер, нежно нанесете на областа околу очите и лицето и оставете да се апсорбира.

» помалку

iUNIK Calendula complete Cleansing Oil at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil

Тоа е нежно масло за темелно чистење на лицето кое длабински ја чисти шминката и остатоците од нечистотии благодарение на природните растителни масла кои истовремено ја негуваат кожата. По чистењето кожата ја остава свежа и хидрирана.

» прочитај повеќе

94% природно масло
За сите типови на кожа

Испумпајте 2-3 пати од ова масло за чистење на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице почнувајќи од челото, потоа носот и образите. По масирањето, остатокот од маслото не го бришете со марамче, туку исплакнете го лицето со млака вода 2 до 3 пати.

» помалку

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

Тоа е благо киселкасто средство за чистење на лицето направено со природни состојки од кои 69% вода од азиска центела наместо дестилирана вода. Ги отстранува нечистотиите од кожата со нежна пена и растителни хидратантни состојки. По чистењето кожата ја остава хидрирана без да ја сужи и без да остави чувство на затегнатост.

» прочитај повеќе

Вода од лист од азиска центела 69%

Начин на употреба: По утринското или вечерното миење на лицето, испумпајте 1 до 2 пати од пената, а потоа нежно масирајте го лицето. Потоа исплакнете со млака вода. Ако имате тешка шминка, прво отстранете ја со маслен чистач а пенливото средство коритете го како втор чекор од двојното чистење.

» помалку

КОНТАКТ

info@olpeo.mk 

ТЕЛЕФОН

+389 2 317 6743

АДРЕСА

Кеј 13-ти ноември
1000 Скопје
ГТЦ 1-ви кат

СЛЕДЕТЕ НЕ