Lapothicell e корејски бренд за дермо-козметика лансиран во февруари 2015 година, чии производи се создадени како резултат на 60 годишното искуство на фармацевстката компанија KUKJE PHARMA, со обединување на новите научни сознанија и иновативната технологија.

Името Lapothicell е сложенка создадена од два збора, стариот француски збор „lapothi“ што значи „лекува“ и англискиот „cell“ кој во превод значи „клетка“, поврзани со цел да ја пренесат пораката „да се излечат клетките“.

Производите на Lapothicell пружаат суштински третман и решение за проблемите кои се јавуваат кај сите типови на кожа. Преку дерматолошки тестирања Lapothicell создава производи со безбедни не иритирачки состојки, кои се нежни со кожата, но ефикасни во функцијата.

Lapothicell Moisture Nourishment Supply Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Moisture and Nourishment Supply Mask

Оваа маска е направена од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи AQUAXYL комплекс сочинет од природни хидратантни состојки го зголемува задржувањето на влажноста во кожата одржувајќи долготрајна хидратација. Маслото од шафраника богато со витамин Е и незаситени масни киселини, нежно ја негува уморната кожа давајќи ѝ ги потребните хранливи материи.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Moisture Nourishment Supply Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Moisture and Nourishment Supply Mask Set

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи AQUAXYL комплекс сочинет од природни хидратантни состојки го зголемува задржувањето на влажноста во кожата одржувајќи долготрајна хидратација. Маслото од шафраника богато со витамин Е и незаситени масни киселини, нежно ја негува уморната кожа давајќи ѝ ги потребните хранливи материи.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Toning Essence Facial Hydrating Booster at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Toning Essence Facial Hydrating Booster

Прв чекор од дневната рутина за нега на кожата – тонер за хидратација и потхранување. Oвој нежен и удобен млечен тонер содржи растителни состојки и AQUAXIL комплекс за да ја подобри хидратацијата на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете на памучен тупфер и нежно поминете на чисто лице со кружни движења.

» помалку

Lapothicell Amino Hyaluronic Ampoule at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Amino Hyaluronic Ampoule

Содржи амино комплекс, хијалуронски комплекс и смирувачки комплекс.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Нанесете наутро и/или навечер на чисто лице и врат.

» помалку

Lapothicell Amino Hyaluronic Moisturizing Balm at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Amino Hyaluronic Moisturizing Balm

Тоа е хидратантен балзам со амино комплекс и хијалуронски комплекс, каде хијалуронската киселина со различни големини на молекули ги снабдува со потребната хидратација сите слоеви на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете наутро и/или навечер на чисто лице и врат. Препорачано е да се користи како последен чекор од рутината за нега. 

» помалку

Lapothicell Ceramide Hydra Fluid at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Ceramide Hydra Fluid

Содржи комплекс Bio-Hydra-F™. Тоа е хидро филм формула со мешавина од био ферментирани состојки која помага во одржување на влажност на кожата и спречѕвање на дехидратација. Има интензивен навлажнувачки ефект благодарение на хијалуронска кислина со мали молекули. Ферментираното масло од камелија помага во оздавање хидратациски штит. Ферментирани церамиди ја подобруваат кожната бариера.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Нанесете на лицето наутро и навечер по нанесувањето на тонер и серум.

» помалку

Lapothicell A.C. Daily Calming Moisturizer at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell A.C. Daily Calming Moisturizer

Овој лесен гел навлажнувач ја балансира, хидрира и освежува Вашата кожа. Неговите природни состојки и растителна BHA (екстракт од Gaultheria procumbens) помага во регулирање на себумот.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете на кожата секое утро и вечер по нанесувањето на тонер и серум.

» помалку

Lapothicell Muti-active hydrating Cream at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Multi-active Hydrating Cream

Овој ултра-хидратантен крем помага кај различни проблеми со кожата. Јa навлажнува, ја смирува, ја осветлува и ја штити од загадувачите од околината.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: Нанесете соодветна количина на лицето и вратот два пати на ден, наутро и навечер. Препорачано е да се нанесе по употреба на тонер.

» помалку

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Ја смирува чувствителната и иритираната кожа, го регулира количеството на себум кај мрсната кожа. Благодарение на 4 состојки од морска трева од островот Џеџу, ги отстранува мртвите клетки и ги прочистува порите, правејќи ја кожата нежна и свиленкаста.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask Set

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Ја смирува чувствителната и иритираната кожа, го регулира количеството на себум кај мрсната кожа. Благодарение на 4 состојки од морска трева од островот Џеџу, ги отстранува мртвите клетки и ги прочистува порите, правејќи ја кожата нежна и свиленкаста.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Deep Cleansing Oil at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Deep Cleansing Oil

Масло за чистење на лице кое ја прави кожата чиста и мека одржувајќи ја потребната влажност благодарение на комбинацијата од растителни масла како масло од соја, макадамија, авокадо и др.

» прочитај повеќе

Употреба: Испумпајте соодветна количина и нанесете и нежно масирајте на суво лице. Потоа исплакнете темелно со млака вода.

» помалку

Lapothicell A.C. Daily Calming Calamine Cleanser at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell A.C. Daily Calming Calamine Cleanser

Средство за чистење лице со смирувачко дејство. Содржи каламин. Помага нежно да се отстранат нечистотиите од кожата одржувајќи хидрирана.

» прочитај повеќе

Употреба: Нежно масирајте го лицето со мала количина од производот, а потоа исплакнете со млака вода.

» помалку

Lapothicell Poretox Foaming Cleanser at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Poretox Foaming Cleanser

Нежно пенливо средство за чистење на лицето, со кремаста пена со меурчиња. Порите се чистат со помош на 2 пенливи системи кои ги елиминираат нечистотиите, оставајќи ја кожата хидрирана.

» прочитај повеќе

Употреба: Масирајте го лицето со мала количина од пенливото средство за чистење, а потоа исплакнете со млака вода.

» помалку

Lapothicell Sensitive Cleansing Water at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Sensitive Cleansing Water

Оваа хипоалергенска вода за чистење на кожата ѝ пружа смирувачки ефект и хидратација додека ги отстранува нечистотиите и остатоците од шминка од чувствителната кожа.

» прочитај повеќе

Употреба: Натопете памучен тупфер со водата за чистење и нежно пребришете го лицето за да ги отстраните сите нечистотии и шминката.

» помалку

Lapothicell A.C. Daily Calming Peeling Booster at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell A.C. Daily Calming Peeling Booster

Овој дневен пилинг бустер на кожата ѝ пружа свежина. Неговите AHA и растителни BHA состојки помагаат во регулирање на себумот и отстранување на мртвите клетки.

» прочитај повеќе

Употреба: По миење на лицето, секое утро и вечер, натопете памучен тупфер со бустерот и нежно пребришете го лицето и вратот. 

» помалку

Lapothicell SOS Spot Serum at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell SOS Spot Serum

Син лесен смирувачки серум, кој содржи природен смирувачки комплекс што нежно ја третира иритираната кожа. Не содржи вештачка арома и обојување. Неговата сина боја потекнува екстрактот од лист од Melia azadirachta и други природни екстракти.

» прочитај повеќе

Начин на употреба: По чистењето нанесете на иритираната кожа со прсти или со памучен тупфер. За подобри резултати можете да натопите памучни тупфери со серумот и да ги поставите на делот од кожата каде што е потребо и да ги оставите за серумот де делува 5 до 10 минути.

» помалку

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Содржи екстракти од морска трева богати со витамини, хранливи материи и протени, кои помагаат во смирување, затегнување и ревитализација на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask Set

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Содржи екстракти од морска трева богати со витамини, хранливи материи и протени, кои помагаат во смирување, затегнување и ревитализација на кожата.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Brightening Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Brightening Care Facial Mask

Оваа маска е направена од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи ниацинамид и алфа-бисаболол кои помагаат во подобрување и осветлување на тенот. Екстрактите од азиска центела и камилица ја смируваат кожата, екстрактот од лотос ја прави кожата свиленкаста, а екстрактот од дуња кој е богат со витамини на кожата ѝ ја дава потребната енергија.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell Brightening Care Facial Mask at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell Brightening Care Facial Mask Set

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи ниацинамид и алфа-бисаболол кои помагаат во подобрување и осветлување на тенот. Екстрактите од азиска центела и камилица ја смируваат кожата, екстрактот од лотос ја прави кожата свиленкаста, а екстрактот од дуња кој е богат со витамини на кожата ѝ ја дава потребната енергија.

» прочитај повеќе

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

» помалку

Lapothicell The Mild Sun Protection at Olpeo K-beauty korean skincare and cosmetics store

Lapothicell The Mild Sun Protection

Нежен крем за заштита од сонце кој штити кожата од UV зраците. Содржи и комплекс CITYSTEM кој ја штити кожата од штетните влијанија на околината.

» прочитај повеќе

Употреба: Нанесете на кожата (на лицето и телото) и нанесувајте повеќекратно при продолжено изложување на UV зраци.

» помалку

КОНТАКТ

info@olpeo.mk 

ТЕЛЕФОН

+389 2 317 6743

АДРЕСА

Кеј 13 Ноември
1000 Скопје
ГТЦ 1-ви кат

СЛЕДЕТЕ НЕ