Кошничка 0 x

Product

1.290 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Benton Mineral Sun Cream е производ кој е нежен со кожата, а моќен во заштитата од UV зраците. Тоа е лесен крем кој не предизвикува иритација и може да се употребува кај чувствителна кожа. Погоден е за секојдневна употреба, бидејќи на кожата ѝ ја пружа потребната хидратација и нега, а со своите активни состојки делува во борба против брчките.

Дерматолошки тестирано.

Состав: вода, циклохексасилоксан, цинк оксид, титаниум диоксид (CI77891), пропандиол, полиглицерил-3 полидиметилсилоксиетил диметикон, дибутил адипат, ниацинамид, каприлил метикон, 1,2-хександиол, дистеардимониум хекторит, сорбитан сесквиолеат, иноситол, масло од јатки од Prunus amygdalus amara (горчлив бадем), екстракт од лист од Camellia sinensis, бутилен гликол, етилхексилглицерин, октилдодеканол, екстракт од лист од Prunus malus (јаболко), екстракт од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), дикалиум глициризат, пентилен гликол, екстракт од плод од, Vanilla planifolia, екстракт од цвет од Jasminum officinale (јасмин) пантенол, аденозин, масло од семе од Echium plantagineum, екстракт од цвет/лист/ластар од Cardiospermum halicacabum, несапонифицирано масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цетил етилхексаноат, каламин, полиглицерил-2 диполихидроксистеарат, токоферол, магнезиум сулфат, хидроген диметикон, алуминиум хидроксид, C30-45 алкил цетеарил диметикон кросполимер, стеаринска киселина.

1.290 ден

Нема на залиха