Кошничка 0 x

Product

95% Natural Aloe Aqua Cream

1.140 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации
Органски хидратантен крем кој ја смирува и освежува кожата. Екстрактот од лист од органска алое вера ја смирува кожата која била изложена на сонце, го намалува стресот предизвикан од сонцето и други надворешни фактори, намалувајќи ја измореноста. Церамидите и гликозаминогликаните (GAG) ја подобруваат текстурата на кожата и овозможуваат интензивна хидратација. Состав: *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлилен/капрински триглицерид, вода, *вода од лист од Rosmarinus officinalis, вода од Lavandula angustifolia, 1,2-хександиол, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, акрилати/с 10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, хидролизирани гликозаминогликани, церамид NP, полисахарид од семе од Tamarindus indica. *сертифицирано органски.

95% Natural Aloe Aqua Cream

1.140 ден

Нема на залиха