Кошничка 0 x

Product

Argan Intensive Hydrating Serum

1.960 ден 980 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Mоќната органска хитратациона формула, збогатена со Ecocert сертифицирано масло од арган, путер од Cupuacu, и масло од органска јојоба ја негува и навлажнува сувата и груба кожа моментално, додека долготрајната хидратација пак и дава свеж и блескав сјај. Состојки: Вода, глицерин, пропандиол, октилдодеканол, ниацинамид, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, *екстракт од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Helianthus annuus, бетаин, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, *путер од семе од Theobroma grandiflorum, масло од семе од Limnanthes alba, масло од семе од Simmondsia chinensis, глицерил стеарат, цетeарил алкохол, стеаринска киселина, натриум лаурол глутамат, масло од семе од Calophyllum tacamahaca, лимонска киселина, масло од Aniba rosaeodora, склеротиум гума, аденозин, децилен гликол, етилхексилглицерин, хексилен гликол, полисахарид од семе од Tamarindus indica, масло од Pogostemon cablin *Сертифицирано органски

Argan Intensive Hydrating Serum

1.960 ден 980 ден

Нема на залиха