Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water

1.190 ден 981 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water е свеж хидратантен тонер збогатен со Ханбанг (корејска традиционална хербална медицина) состојки за длабинска хидратација и ревитализација на кожата. Овој тонер има анти-ејџинг дејство и на кожата ѝ дава богата содржина на хранливи материи.

Клучни состојки:
вода од корен од женшен 80%
ниацинамид 2%
аденозин 0.04%
комплекс од женшен (вода од корен од женшен, екстракт од култура на Ginseng callus, екстракт од корен на женшен, екстракт од бобинки на женшен, филтрат од фермент на лактобацилус/женшен)

Истакнати состојки: алантоин, натриум хијалуронат.

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water

1.190 ден 981 ден