Кошничка 0 x

Product

Benton Aloe Propolis Soothing Gel Limited Edition 160ml

1.354 ден 880 ден

Aloe Propolis Soothing Gel е благо киселкаст гел, со pH вредност како онаа на здравата кожа, кој не содржи испарлив алкохол. Тој има нелеплива хидратантна текстура и лесно се впива во кожата. Интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на својата главна состојка, алое вера. Прополисот, познат по своите антисептички и антиинфламаторни својства, помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа.

По повод својата 10-та годишнина Benton направи limited edition поголемо пакување од Benton Aloe Propolis Soothing Gel, како еден од најбараните производи, кое е достапно ексклузивно кај авторизираните партнери на брендот во ограничен период.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
K-beauty product Benton Aloe Propolis Soothing Gel Anniversary Edition at Olpeo Korean Cosmetics and Skincare Store

Benton Aloe Propolis Soothing Gel Limited Edition 160ml

1.354 ден 880 ден