Кошничка 0 x

Product

Benton Aloe Soothing Mask Pack Set

1.400 ден

Тоа е лесен крем кој интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на високата концентрација на алое вера и хијалуронска киселина, застапена со 7 големини на молекули во таканаречениот 7-Hyaluronic Acid Complex.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Aloe Soothing Mask Pack е сет од десет лист-маски за една употреба који ја смируваат, ревитализираат и хидрираат кожата. Наменети се за сите типови на кожа, а посебно се погодни за тетирање на сува и затегната кожа на која ѝ е потребна хидратација, чувствителна и иритирана кожа, вжештена кожа, кожа со лош баланс на масти и вода, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии, кожа на која ѝ е потребен лесен немасен производ.
Ткаенината на овие маски е потопена во моќен серум каде клучни активни состојки се водата и екстрактот од алое вера, водата од зелен чај, натриумот PCA и натриум хијалуронатот. Екстрактот од алое вера и водата од зелен чај, благодарение на своите антиинфламаторни и хидратантни својства ја смируваат кожата, истовремено пружајќи ѝ ја неопходната влажност. Хидратацијата ја интензивираат натриумот PCA и натриум хиалуронатот, состојки кои ја врзуваат водата и го спречуваат сушето на кожата, со што на кожата и даваат полн, свеж и мазен изглед. Лист-маските се разликуваат од маските во вид на паста по тоа што се состојат од ткаенина со форма која се прилагодува на лицето и серум богат со хранливи состојки во кој е потопена ткаенината. Тие се поставуваат на лицето и се оставаат 15-20 минути за серумот да делува на кожата на лицето, а по отстранувањето на ткаенината лицето не се мие, туку лесно се тапка за остатокот од серумот да се апсорбира целосно. Со своето дејство ги надминуваат резултатите од употребата на серуми, бидејки ткаенината го спречува брзото испарување на серумот што овозможува тој да се апсорбира подолго време во кожата со што се зголемува неговото дејство. Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Aloe Soothing Mask Pack не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои. Производот е дерматолошки тестиран.

Benton Aloe Soothing Mask Pack Set

1.400 ден