Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Lotion 20ml

340 ден

Benton Deep Green Tea Lotion e лесен навлажнувач збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Лосионот ја надополнува влагата, ја смирува и освежува кожата притоа оставајќи ја здрава и чиста. Производот е дерматолошки тестиран.

Мини делукс пакувањето е дизајнирано да ги задоволи потребите во текот на патувањата. Содржи доволна количина да ги покрие вашите потреби вo текот на две седмици, а нема да гo оптерети вашиот багаж со непотребна тежина.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Употреба

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

Клучни состојки
Состав

вода од лист од Camellia sinensis, вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, цетеалил глукозид, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цетеарил алкохол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, стеарил алкохол, цетил алкохол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, токоферол, бетаин, аргинин, карбомер, ксантан гума.

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

вода од лист од Camellia sinensis, вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, цетеалил глукозид, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цетеарил алкохол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, стеарил алкохол, цетил алкохол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, токоферол, бетаин, аргинин, карбомер, ксантан гума.

Benton Deep Green Tea Lotion 20ml

340 ден

Препорачана комбинација