Кошничка 1 x

Product

Benton Deep Green Tea Lotion Mini Deluxe 20ml

340 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Benton длабинскиот лосион со зелен чај е лесен навлажнувач збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Лосионот ја надополнува влагата, ја смирува и освежува кожата притоа оставајќи ја здрава и чиста.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, цетеалил глукозид, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цетеарил алкохол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, стеарил алкохол, цетил алкохол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, токоферол, бетаин, аргинин, карбомер, ксантан гума.

Benton Deep Green Tea Lotion Mini Deluxe 20ml

340 ден