Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Serum

1.175 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации
Benton длабинскиот серум со зелен чај е лесен и свеж серум збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Лосионот ѝ помага на кожата да се олади, ја хидрира, потхранува и ревитализира, притоа оставајќи ја здрава и чиста. Дерматолошки тестирано Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, бетаин, пантенол, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum, натриум хијалуронат, хидролизиран натриум хијалуронат, хијалуронска киселина, биосахарид гума-1, целулозна гума, каприлил гликол, масло од семе од Camellia japonica, мадекасозид, етилхексилглицерин, каприлен/капрински триглицерид, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), полиглицерил-10 лаурат, пропандиол. Употреба: Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте додека не се впие целосно.

Benton Deep Green Tea Serum

1.175 ден