Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Toner Mini Deluxe 30ml

340 ден

Benton Deep Green Tea Toner е лесен и хидратантен тонер збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Тонерот ја надополнува влагата на кожата, ја смирува и освежува, притоа оставајќи ја здрава и чиста. Мини делукс пакувањето е дизајнирано да ги задоволи потребите во текот на патувањата. Содржи доволна количина да ги покрие вашите потреби вo текот на две седмици, а нема да гo оптерети вашиот багаж со непотребна тежина.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Употреба

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Тонерот може да се нанесува и со памучен тупфер.

Клучни состојки
Состав

вода од лист од Camellia sinensis, вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од гранка од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, бетаин.

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Тонерот може да се нанесува и со памучен тупфер.

вода од лист од Camellia sinensis, вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од гранка од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, бетаин.

Benton Deep Green Tea Toner Mini Deluxe 30ml

340 ден

Препорачана комбинација