Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Toner Mini Deluxe 30ml

340 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Benton длабинскиот тонер со зелен чај е лесен и хидратантен тонер збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Тонерот ја надополнува влагата на кожата, ја смирува и освежува, притоа оставајќи ја здрава и чиста.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од гранка од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum, бетаин.

Benton Deep Green Tea Toner Mini Deluxe 30ml

340 ден

Нема на залиха