Кошничка 1 x

Product

Benton Deep Green Tea Toner

1.120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton длабинскиот тонер со зелен чај е лесен и хидратантен тонер збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Тонерот ја надополнува влагата на кожата, ја смирува и освежува, притоа оставајќи ја здрава и чиста.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, екстракт од гранка од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum Fruit Extract, бетаин.

Benton Deep Green Tea Toner

1.120 ден