Кошничка 0 x

Product

Benton Fermentation Eye Cream 30g

2.030 ден 1.550 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Кремoт за очи со ферменти на Benton е врвен крем за очи кој содржи филтрат од фермент на Galactomyces, лизат од фермент на Bifida, sh-олигопептид, и церамиди. Овој крем за очи овозможува одржување на мазна и младешка кожа во регијата околу очите. Може да се користи за чувствителна и сува кожа, кожа со брчки и слаба еластичност, дехидрирана и затегната кожа, кожа која нема баланс на вода и масти, кожа на која и треба светлина и хидратантни производи, кожа која е чувствителна на штетни хемикалии. Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана • Филтратот од фермент на Galactomyces може значително да ја намали големината на зголемените пори, како и појавата на комедони. Второ, помага за освежување на уморената кожа, ја негува и ревитализира, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење. • Алое Верата обезбедува заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така богата е со антиоксиданти и минерали кои можат да помогнат за забрзување на заздравувањето. Го стимулира производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата помалку збрчкана и еластична.

Benton Fermentation Eye Cream 30g

2.030 ден 1.550 ден