Кошничка 0 x

Product

Benton Goodbye Redness Centella Mask Pack (10 маски)

1.970 ден 1.600 ден

Нема на залиха

Збогатена со состојките добиени од Centella Asiatica, Goodbye redness Centella лист-маската на Benton ја хидрира и смирува кожата. Оваа маска помага кожата да се одржи чиста. Mоже да се користи за кожа на која и треба моментална хидратација, црвенкаста кожа предизвикана од надворешна иритација, сува и иритирана кожа, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која и треба свеж производ без масло, кожа чувствителна на штетна околина и хемикалии. Активни состојки: •Centella Asiatica ја зголемува антиоксидантната активност и ја зголемува циркулацијата на крвта. Ја подобрува еластичноста на кожата и ја зајакнува. • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton Goodbye Redness Centella Mask Pack (10 маски)

1.970 ден 1.600 ден

Нема на залиха