Кошничка 0 x

Product

Benton Shea Butter and Olive Hand Cream

809 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Benton кремот за раце со шиа путер и маслиново масло е производ од при- родно потекло со освежителен мирис, кој содржи шиа путер, маслиново масло и хијалуронска киселина. Овој крем ја одржува кожата на рацете свежа и хидрирана без да остава леплива трага.

Дерматолошки тестирано.

Состав: вода, Butyrospermum parkii (шиа) путер, глицерин, каприлен/капрински триглицерид, масло од плод од Olea europaea (маслиново масло), цетеарил алкохол, натриум хијалуронат, пантенол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, екстракт од Butyrospermum parkii (шиа), екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, кстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), 1,2-хександиол, каприлил гликол, карбомер, аргинин, бутилен гликол, токоферол, екстракт од кора од Citrus nobilis (мандарина), екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Pelargonium graveolens

Benton Shea Butter and Olive Hand Cream

809 ден

Нема на залиха