Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee High Content Skin Mini Deluxe 30ml

375 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Snail Bee High Content Skin е тонер од линијата за нега со филтрат од слуз од полжав висока концентрација и пчелин отров, кој ја одржува кожата хидрирана и мазна. Одговара на сите типови кожа, но поради своите регенеративни и антибактериски својства посебно се препорачува и за многу чувствителна кожа. Исто така помага во намалување на постинфламаторната хиперпигментација.

Во својата формула содржи растителни екстракти како што се екстрактот од лист од Camellia sinensis и екстракт од чајно дрво, Melaleuca alternifolia, кои се одлични природни антиоксиданти кои помагаат во подобрувањето на текстурата на кожата и враќањето на нејзината природна виталност. Клучни активни состојки на оваа формула се филтратот од слуз од полжав, отровот од пчела и sh-олигопептидот-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF). Тие се познати по своите анти-ејџинг својства и помагаат во регенерирање на кожата.

По чистењето на лицето, втор клучен чекор во третманот за нега во корејската рутина е нанесувањето на тонер кој се сретнува под различни називи (Skin/Toner/Bооster) зависно од брендот. За разлика од тониците на кои сме навикнати и кои се користат за чистење и освежување на кожата, тонерите во корејската рутина за нега на кожата се наменети да ја хидрираат кожата и да ја подготват за подобра апсорпција на другите производи за нега. Тие со својата лесна текстура навлегуваaт во длабоките слоеви на кожата, ја ревитализираат од внатре, ја снабдуваат со потребните хранливи материи и ја балансираат нејзината pH вредност.

Мини делукс пакувањата можете да ги носите во рачен багаж кога патувате со авион, бидејќи нивната содржина не ја надминува дозволената колична течности.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Тонерот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee High Content тонерот е дерматолошки тестиран.

Употреба

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

За најдобри резултати Benton препорачува овој тонер да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

Активни состојки

• Филтратот од слуз од полжав е познат по своите анти-ејџинг својства. Тој го стимулира формирањето на колаген и еластин, ја штити кожата од слободни радикали, ја смирува иритацијата, помага во обновување на оштетените ткива и на кожата ѝ ја враќа потребната влажност. Помага при третирање на сува кожа, брчки, стрии, акни, старечки дамки, лузни и т.н. Тој содржи хранливи материи како хиалуронска киселина, гликопротеини, протеогликани и пептиди кои се корисни за кожата.

• Пчелиниот отров го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни. Отровот ги стимулира мускулите на лицето за природен ефект против стареење со зацврстување на епидермалниот слој на кожата и измазнување на ситните линии и брчките.

• Ниацинамидот исто така познат како витамин Б3 или никотинска киселина е многу ефикасна состојка за обновување на кожата и има повеќе придобивки против стареењето на кожата и хиперпигментацијата. Тој има способност за видливо подобрување на состојбата на кожа со зголемени пори, нерамномерен тен, ситни брчки, уморен изглед и ослабен површински слој.

• EGF (епидермален фактор на раст) или sh-Oligopeptide-1 е пептид кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки и го забрзува ритамот на регенерација на кожата со што побрзо се отстранува оштетеното ткиво, а кожата станува помазна.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Вода од лист од зелен чај, богат со антиоксиданти кои кожата ја штитат од слободните радикали и предвремено стареење.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата.

Состав

Состав: вода, филтрат од слуз од полжав, вода од лист од Camellia Sinensis, бутилен гликол, глицерин, ниацинамид, 1,2-хександиол, sh-олигопептид-1, пчелин отров, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од Plantago asiatica, екстракт од Laminaria digitata, екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бетаин, пантенол, бета-глукан, алантоин, аденозин, полисорбат 20, лецитин.

Snail Bee High Content Skin е тонер од линијата за нега со филтрат од слуз од полжав висока концентрација и пчелин отров, кој ја одржува кожата хидрирана и мазна. Одговара на сите типови кожа, но поради своите регенеративни и антибактериски својства посебно се препорачува и за многу чувствителна кожа. Исто така помага во намалување на постинфламаторната хиперпигментација.

Во својата формула содржи растителни екстракти како што се екстрактот од лист од Camellia sinensis и екстракт од чајно дрво, Melaleuca alternifolia, кои се одлични природни антиоксиданти кои помагаат во подобрувањето на текстурата на кожата и враќањето на нејзината природна виталност. Клучни активни состојки на оваа формула се филтратот од слуз од полжав, отровот од пчела и sh-олигопептидот-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF). Тие се познати по своите анти-ејџинг својства и помагаат во регенерирање на кожата.

По чистењето на лицето, втор клучен чекор во третманот за нега во корејската рутина е нанесувањето на тонер кој се сретнува под различни називи (Skin/Toner/Bооster) зависно од брендот. За разлика од тониците на кои сме навикнати и кои се користат за чистење и освежување на кожата, тонерите во корејската рутина за нега на кожата се наменети да ја хидрираат кожата и да ја подготват за подобра апсорпција на другите производи за нега. Тие со својата лесна текстура навлегуваaт во длабоките слоеви на кожата, ја ревитализираат од внатре, ја снабдуваат со потребните хранливи материи и ја балансираат нејзината pH вредност.

Мини делукс пакувањата можете да ги носите во рачен багаж кога патувате со авион, бидејќи нивната содржина не ја надминува дозволената колична течности.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Тонерот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee High Content тонерот е дерматолошки тестиран.

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

За најдобри резултати Benton препорачува овој тонер да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

• Филтратот од слуз од полжав е познат по своите анти-ејџинг својства. Тој го стимулира формирањето на колаген и еластин, ја штити кожата од слободни радикали, ја смирува иритацијата, помага во обновување на оштетените ткива и на кожата ѝ ја враќа потребната влажност. Помага при третирање на сува кожа, брчки, стрии, акни, старечки дамки, лузни и т.н. Тој содржи хранливи материи како хиалуронска киселина, гликопротеини, протеогликани и пептиди кои се корисни за кожата.

• Пчелиниот отров го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни. Отровот ги стимулира мускулите на лицето за природен ефект против стареење со зацврстување на епидермалниот слој на кожата и измазнување на ситните линии и брчките.

• Ниацинамидот исто така познат како витамин Б3 или никотинска киселина е многу ефикасна состојка за обновување на кожата и има повеќе придобивки против стареењето на кожата и хиперпигментацијата. Тој има способност за видливо подобрување на состојбата на кожа со зголемени пори, нерамномерен тен, ситни брчки, уморен изглед и ослабен површински слој.

• EGF (епидермален фактор на раст) или sh-Oligopeptide-1 е пептид кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки и го забрзува ритамот на регенерација на кожата со што побрзо се отстранува оштетеното ткиво, а кожата станува помазна.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Вода од лист од зелен чај, богат со антиоксиданти кои кожата ја штитат од слободните радикали и предвремено стареење.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата.

Состав: вода, филтрат од слуз од полжав, вода од лист од Camellia Sinensis, бутилен гликол, глицерин, ниацинамид, 1,2-хександиол, sh-олигопептид-1, пчелин отров, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од Plantago asiatica, екстракт од Laminaria digitata, екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бетаин, пантенол, бета-глукан, алантоин, аденозин, полисорбат 20, лецитин.

Benton Snail Bee High Content Skin Mini Deluxe 30ml

375 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација