Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee Ultimate Serum 8ml

590 ден

Нема на залиха

Snail Bee Ultimate серумот на Benton е повеќефункционален серум збогатен со захаромицес/филтрат од ферментиран слуз од полжав, пчелин отров, вода од лист од чајно дрво и растителни екстракти. Помага за нега и смирување на кожата. Вклучете го овој серум во дневната и ноќната нега на Вашето лице доколку имате лузни од акни, зголемени пори или сакате да ги намалите и спречите брчките.

Се препорачува за кожа која има потреба од интензивно потхранување, кожа со хиперпигментација и нерамномерен тен, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која ѝ е потребно зголемување на еластичноста, груба и опуштена кожа која има потреба од ревитализација

За поинтензивна нега, комбинирајте го со останатите производи од линијата Snail Bee: лепенки за очи, тонер, маска, лосион или крем.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, Benton Snail Bee Ultimate серумот ви нуди здрава формула без штетни состојки. Серумот не содржи парабени, силикони, сулфати, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Benton Snail Bee Ultimate Serum 8ml

590 ден

Нема на залиха