Кошничка 0 x

Product

Benton Tea Tree Cleansing Water 30ml

275 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Збогатена со вода од лист од чајно дрво и масло од лист од чајно дрво, оваа вода за чистење на лицето благо ја чисти кожата, правејќи ја освежена и смирена.
Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), вода, дипро- пилен гликол, глицерин, 1,2-хексан- диол, бутилен гликол, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), полиглицерил-6 каприлат, полигли- церил-10 лаурат, натриум хлорид.

Употреба: Користете ја оваа вода за чистење како средство за отстранување шминка или средство за утринско чистење на лицето. Намокрете памучен тупфер со производот и нежно.

Benton Tea Tree Cleansing Water 30ml

275 ден