Кошничка 0 x

Product

Benton Tea Tree Mist 80ml

1.538 ден 769 ден

Benton Tea Tree Mist е спреј кој рамномерно ја навлажнува и освежува дехидрираната и уморна кожа.

Содржи 74% екстракт од чајно дрво и хијалуронска киселина кои помагаат во смирување и хидратација на кожата.

Чајното дрво ја навлажнува, смирува и потхранува кожата, а исто така го регулира баласот на водата и мастите.

Хијалуронската киселина ја навлажнува кожата, ја одржува хидратацијата, на кожата и дава полн изглед и ја прави еластична.

Овој спреј е провидна течност која лесно се апсорбира во кожата без да остави леплива трага. Нема додаден мирис, ниту вештачко обојување.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton спрејот од чајно дрво содржи вода од чајно дрво, хијалуронска киселина и различни растителни екстракти, кои на кожата и пружаат брза хидратација, правејќи ја свежа.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), вода, бутилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, пентилен гликол, натриум хијалуронат, екстракт од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), сок од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бета-глукан, полиглутаминска киселина, екстракт од лист од Aspalathus linearis, ekstrakt Portulaca оleracea, екстракт од плод од Psidium guajava, екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај).

Benton Tea Tree Mist 80ml

1.538 ден 769 ден