Кошничка 0 x

Product

Benton Tea Tree Serum 30ml

1.175 ден 470 ден

Нема на залиха

Серумот од чајно дрво на Benton има здрава формула која и дава енергија на кожата благодарение на водата и маслото од лист на чајно дрво. Овој серум на кожата ѝ пружа освежување, виталност и одлично ја смијува.
Погоден е за употреба кај:
  • чувствителна кожа на која и е потребно активно смирување,
  • кожа со зголемено ниво на себум и мрсна кожа,
  • кожа иритирана од надворешни фактори,
  • небалансирана кожа на која и недостасва виталност.
Клучни состојки:
  • екстракт од лист од чајно дрво кој има антибактериско, разладувачко, смирувачко и навлажнувачко дејство,
  • бетаин кој има навлажнувачко дејство, го одржува балансот на кожата и и дава виталност,
  • дикалиум глициризат, кој има смирувачко дејство, ја штити и ревитализира кожата.
 
За најдобри резултати Benton ја препорачува следната рутина: Benton Tea Tree Cleansing Water → Benton Tea Tree Mist → Benton Tea Tree Serum → Goodbye Redness Centella Spot Cream
 
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Серумот од чајно дрво на Benton има здрава формула која и дава енергија на кожата благодарение на водата имаслото од лист на чајно дрво. Овој серум на кожата ѝ пружа освежување, виталност и одлично ја смијува.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), бутелен гликол, глицерин, вода, пропандиол, 1,2-хександиол, пентилен гликол, бетаин, полиглицерил-10 лаурат, екстракт од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), дикалиум глициризат, пантенол, натриум хијалуронат, екстракт од гранче од Salix nigra (врба), екстракт од гранче од Salix alba (врба), масло од семе од Macadamia integrifolia, каприлил гликол, аргинин, ксантан гума, карбомер, масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво).

Употреба: Нанесете соодветна количина од серумот на кожата. (За похигиенска употреба, може да се чува затворен со затворачот што го блокира протокот на пумпицата.)

Benton Tea Tree Serum 30ml

1.175 ден 470 ден

Нема на залиха