Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Pure Vitamin C 15% with Ferulic Acid

1.560 ден

Овој серум со витамин Ц содржи 15% чист витамин Ц кој помага при антиоксидантна нега, а тоа значи осветлување на кожата, превенција од акни, зајакнување на колагенот и обновување на кожата од УВ зраците. Бидејќи содржи ферулинска киселина, го максимизира антиоксидативното и антибактериското дејство на витаминот Ц. Се препорачува за мрсна и комбинирана кожа и за почетници со витамин Ц.

 

Начин на употреба:

Нанесете 3-4 капки на вашата дланка и нежно тапкајте по лицето. Лесно тапкајте додека целосно не се впие.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

By Wishtrend Pure Vitamin C 15% with Ferulic Acid

1.560 ден