Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend UV Defense Moist Cream SPF 50+ PA++++ 50g

2.169 ден 1.735 ден

На скијање, или на плажа, низ град, или во природа, отсега можете безгрижно да уживате и во најјакото сонце, бидејќи By Wishtrend UV Defense Moist Cream пружа целосна четирикратна заштита од сончевите зраци.

Пружа целосна заштита од:

  • UVA
  • UVB
  • Инфрацрвено зрачење
  • Сино светло

Пружа највисок степен на заштита, SPF 50+ PA++++, што е потврдено со 3 детални in-vivo клинички тестирања од институции во Европа и Кореја.

Искусете ја добитната комбинација од сигурна заштита и префинета текстура на овој крем чија ексклузивна формула беше создадена во соработка со Amorepacific, една од најголемите компании во корејската козметичка индустрија, базирано на нивното повеќедецениско искуство.

By Wishtrend го создаде својот прв крем за сончање според сугестиите и барањата на своите 1,8 милиони претплатници на Wishtrend TV и 5,4 милиони членови на заедницата Wishtrend, земајќи ги предвид разновидни и уникатни потреби на корисниците ширум светот.

Овој крем има текстура како навлажнувач која лесно се впива, без да остави бела трага. Формулиран е со 5000ppm пантенол. Дава доволна хидратација што дозволува да го прекокнете нанесувањето навлажнувач пред нанесувањето на овој крем за заштита од сонце, дозволувајќи да ја поедноставите дневната рутина за нега. Со тестирање е докажано дека ја подобрува хидратацијата, пружајќи длабинска и долготрајна хидратација.

Исто така со тестирање е докажано дека ги намалува фините линии, благодарение на аденозинот кој го содржи формулата на овој крем.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

By Wishtrend UV Defense Moist Cream SPF 50+ PA++++ 50g

2.169 ден 1.735 ден