Кошничка 0 x

Product

Cacao Moist and Mild Cream 50g

1.230 ден 770 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Нежниот навлажнувачки крем со какао на Benton е лесен крем со мека текстура. Со екстракти од Тheobroma Cacao и хиалуронска киселина, овој крем и дава влажност на кожата. Различните растителни екстракти во кремот дополнително помагаат за одржување на мазна и убава кожа. Може да се користи за сува и затегната кожа, кожа со дисбаланс на вода и масти, кожа која сака блага, хидратациона формула, кожа лесно сензибилизирана на надворешни стресори, кожа која сака лесен и нелеплив крем, груба кожа има потреба од потхранување. Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана. • Eкстрактот од Theobroma Cacao го зголемува протокот на крв во кожата и и дава антиоксидантна моќ на кожата што резултира со поздрав, посјаен тен, истовремено помагајќи да се излечи штетата предизвикана од постојана УВ-изложеност.

Cacao Moist and Mild Cream 50g

1.230 ден 770 ден