Кошничка 0 x

Product

Cacao Moist and Mild Serum 30ml

1.230 ден 660 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Нежниот навлажнувачки серум со какао на Benton e лесен и хидратантен серум. Со екстракти од Тheobroma Cacao и хиалуронска киселина, овој серум ја враќа влажноста на кожата. Различните растителни екстракти во серумот дополнително помагаат за одржување на мазна и убава кожа. Mоже да се користи за кожа која има потреба од потхранување, кожа со дисбаланс на вода и масти, кожа која сака јасен тeн со благ хидратантен производ, дехидрирана и затегната кожа, кожа чувствителна на штетни хемикалии и надворешни стресори, кожа на која и е потребен лесен производ. Активни состојки: • Натриум хиалуронатот е сол на хијалуронска киселина, чии помали молекули полесно се апсорбираат во кожата и има способност да го одржува потребното количеството на вода во кожата за таа да биде свежа и хидрирана. • Eкстрактот од Theobroma Cacao го зголемува протокот на крв во кожата и и дава антиоксидантна моќ на кожата што резултира со поздрав, посјаен тен, истовремено помагајќи да се излечи штетата предизвикана од постојана УВ-изложеност.

Cacao Moist and Mild Serum 30ml

1.230 ден 660 ден