Кошничка 0 x

Product

Calendula Juicy Cream

1.960 ден 980 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Лесен но интензивен крем за хидратација, чија формула содржи церамиди за спречување на губењето на влажност и полисахарид од семе од Tamarindus indica за одржување на влажноста на кожата. Овој крем без арома е погоден за сите видови кожа, посебно за сензитивна кожа, бидејќи содржи растителна вода од Calendula наместо дестилирана вода.

Состав: екстракт од цвет од Calendula officinalis, каприлен/капрински триглицерид, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, бутилен гликол, глицерин, *путер од Butyrospermum parkii (шиа путер), хидрогениран лецитин, масло од Cocos nucifera, вода, октилдодеканол, коко-каприлат капрат, 1,2-хександиол, арахидил алкохол, хидроксиетилцелулоза, палмитамид MEA, пропандиол, бехенил алкохол, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, церамид NP, хидрогенирано маслиново масло unsaponifiables, *восок од Copernicia cerifera, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, полисахарид од семе од Tamarindus indica. *сертифицирано органски

Calendula Juicy Cream

1.960 ден 980 ден

Нема на залиха