Кошничка 0 x

Product

Claudia Elaine Rose Essential Cream

6.064 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Claudia Elaine Rose Essential Cream e свиленкаст интензивен хидратантен дневен/ноќен крем, наменет за сите типови на кожа, идеален за оние на кои им е потребна дополнителна хидратација во текот на целиот ден или за оние кои сакаат дополнителна хидратација во текот на ноќта. Луксузната вода од роза ја измазнува, хидрира и смирува кожата. Иновата формула од напредни пептиди, аминокиселински комплекс, антиоксиданси и растителни екстракти дава видливи и долготрајни резултати во зацврнување на структурата на кожата и подобрување на нејзиниот целокупен изглед.

• EGF (епидермален фактор на раст) или sh-Oligopeptide-1 е пептид кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки и го забрзува ритамот на регенерација на кожата со што побрзо се отстранува оштетеното ткиво, а кожата станува помазна.

• FGF-1 (фактор на раст сличен на инсулин) или sh-Oligopeptide-2 е мал пептид кој е силен стимулатор на биосинтеза на колаген во кожата. Ги чисти крвните садови и го олеснува снабдувањето на ткивата со хранливи материи. Исто така помага во одржување на функцијата на раст на клетките и нивна диференцијација. Помага во апсорбција на хранливите материи во кожата и ја прави кожата еластична, цврста и сјајна.

• aFGF (фактор на раст на фибробласти) или sh-Polypeptide-11 е пептид кој продира во подлабоките слоеви на кожата, каде ги стимулира составните компоненти на кожата како колагенот, еластинот и гликозаминогликаните со што помага во спречување на нејзиното опуштање и појава на длабоки брчки. Исто така ги подобрува старите флеки и лузни.

• Астаксантинот е антиоксиданс кој е 550 пати помоќен од витаминот E и 6000 пати помоќен од витаминот C. Тој е состојка која дава видливо подобрување на квалитетот на кожата. Тој го спречува оштетувањето кое го предизвикуваат UV зраците, исто така ги штити мембраните на клетките од оштетувањата кои ги предизвикуваат слободните радикали, со што ја спречува појавата на брчки и флеки и помага кожата да ја задржи својата еластичност.

• Сахарид изомератот од растително потекло е моќна хидратантна состојка која долготрајно ја задржува влажноста на кожата.

Claudia Elaine Rose Essential Cream

6.064 ден

Нема на залиха