Кошничка 0 x

Product

COSRX AC Collection Calming Solution Body Cleanser 310ml

1.490 ден 596 ден

Нема на залиха

 

Средство за чистење на телото со ниска pH вредност што ја смирува чувствителната кожа, ги спречува и смирува акните и ги контролира нивоата на себум додека ве остава освежени и чисти.

 

ЗОШТО Е ПОСЕБЕН:

Истовремено ексфолира, го балансира производството на себум, лади и ја штити вашата кожа. Секојдневно средство за чистење на телото е доста нежно и ја смирува чувствителната кожа, смирувајќи ја и  спречува појава од акни и иритација.

Длабоко чистење формула од ниска pH вредност помеѓу pH 4,5-5,5.

Овој гел за измивање е вистинско решение за смирување на телото бидејќи содржи CentellAC-RX комплекс, соединение од 3 клучни состојки Centella asiatica за смирување на иритираната и кожа склона кон појава на акни.

Содржи 5.000 ppm салицилна киселина и ментол кој ги уништува нечистотиите и себумот и оставајќи  чувство на освежување и ладење.

Како да се користи:

Нанесете на влажна кожа и масирајте додека не се направи мека пена.

Исплакнете темелно со вода.

 

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX AC Collection Calming Solution Body Cleanser 310ml

1.490 ден 596 ден

Нема на залиха