Кошничка 0 x

Product

COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream

1.690 ден 1.436 ден

Нема на залиха

Никогаш повторно не изгледајте уморно!

Advanced Snail Peptide Eye Cream на познатиот корејски бренд COSRX е лесен крем за очи со двојна функија, кој видливо го осветлува пределот околу очите помагајќи да се намали појавата на темни кругови и подуеноста, благодарение на 72% филтрат од слуз од полжав, 5-те видови пептиди и ниацинамидот.

ЗОШТО Е ПОСЕБЕН?

 Toa e oсветлувачки и енергизирачки крем за очи со со голема концентрација на омилената состојка, филтрат од слуз од полжав.

•  Како дополнение на најпродаваната есенција, Advanced Snail 96 Mucin Power Essence, овој функционален крем за очи со двојна функција ја навлажнува и штити кожата и помага во подмладување на пределот околу очите благодарение на филтратот од слуз од полжав.

•  Комплексот кој се состои од 5 различни типови на пептиди помага во производството на колаген и подобрување на еластичноста на кожата, а ниацинамидот го осветлува темниот тон на пределот околу очите.

•  Формулата помага во обновувањето на деликатната област околу очите и спречување на појавата на знаци на стареење додека нежно го отстранува фините линии.

 

Совршен за оние во своите 30-ти кои сакаат да се фокусираат на грижата против стареењето, како и за оние кои сакаат да започнат со нега на очите порано во нивните 20-ти.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Крем за очи кој ја негува и осветлува кожата околу очите. Благодарение на слузта од полжав и петте типа на пептиди, на регијата околу очите ѝ дава младешки сјај.

COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream

1.690 ден 1.436 ден

Нема на залиха