Кошничка 0 x

Product

COSRX Balancium Comfort Ceramide Hand Cream 50ml

850 ден

Нема на залиха

Никогаш не ја запоставувајте кожата на дланките и пружете ѝ ја потребната нега.

𝗕𝗮𝗹𝗮𝗻𝗰𝗶𝘂𝗺 𝗖𝗼𝗺𝗳𝗼𝗿𝘁 𝗖𝗲𝗿𝗮𝗺𝗶𝗱𝗲 𝗛𝗮𝗻𝗱 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 𝗟𝗶𝗴𝗵𝘁 на 𝗖𝗢𝗦𝗥𝗫 ќе им пружи комлетна нега на вашите дланки за мека, свиленкаста и здрава кожа и негувани нокти и кутикули.

Клучни состојки:

  • Церамиди
    Содржи 108 ppm церамид-6 кој ја обновува заштитната бариера на кожата за да ја задржи влагата, да ги намали видливите знаци на стареење и да го блокира оштетувањето од штетните влијанија од околината.
  • Церамидите се липиди кои сочинуваат до отприлика 50% од липидите на кожата за да формираат природна кожна бариера.Всушност церамидите се лепилото што ги држи клетки на кожата заедно за да ја одржи кожната бариера здрава. Здравата кожна бариера помага да се спречи губењето на влажноста влагата и да се спречат штетните влијанија.
  • Хијалуронска киселина
    Хијалуронската киселина е супстанција природно присутна во кожата, позната по својот неверојатен капацитет за привлекување и задржување на влажноста. Може да задржи 1000 пати поголемо количество на вода од својата тежина со што на кожата ѝ дава здрав, полн изглед и ја подобрува еластичноста.
  • Шиа путер
    Шиа путерот има одлично навлажнувачко и антиинфламаторно дејство. Ја негува, навлажнува и смирува кожата.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

COSRX Balancium Comfort Ceramide Hand Cream 50ml

850 ден

Нема на залиха