Кошничка 0 x

Product

COSRX Real Fit Retinol Serum

1.790 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации
COSRX Real Fit Retinol Serum, богат со деривати на ретинол ја зацврстува и ѝ дава живост на уморната и опуштена кожа. Збогатен со ектракт на невен за да ја смирува кожата.
 
Содржи 0.5% стабилизиран ретинил палмитат (дериват на витаминот А) кој ја измазнува нерамната текстура на кожата, ги третира оштетувањата од сонце, ги отстранува брчките и површинските несовршености на кожата како хиперпигментација и лузни.
 
Дејствува заедно со екстрактот од невен, кој ја смирува кожата и спречува појава на несакано дејство. Ретинил палмитатот и екстрактот од Calendula officinalis (невен) делува во спрега во обновување на кожата и постигнување на нејзин убав изглед на најнежен можен начин кога е во прашање употребата на ретинол или негови деривати. Тоа го прави овој серум одличен за почетници, корисници на ретинол.
 
Ова е серум има лесна текстура во вид на емулзија која брзо се впива во кожата. Се препорачува за оние кои користат ретинол за прв пат, а сакаат да ја подобрат текстурата, еластичноста и цврстината на својата кожа и да ги намалат брчките и фините линии.
 

COSRX Real Fit Retinol Serum

1.790 ден

Нема на залиха