Кошничка 0 x

Product

Данини NATURE’S GIFT природен сапун со минерални пигменти

250 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип:
Информации

NATURE’S GIFT е природен рачно изработен сапун со минерални пигменти кој ни доаѓа во специфично украсно пакување со панделка кое е во склад со неговите специични земјени нијанси. Овој сапун има поволно дејство врз кожата. Тој ја чисти и хидрира кожата без да ја наруши природната влажност, го регулира лачењето на себумот, спречува појава на акни и мозолчиња. Есенцијалното масло од лимонова трева кое го содржи има антиинфламаторно дејство, додека маслото од лаванда делува антибактериски и антифунгално.

Данини NATURE’S GIFT природен сапун со минерални пигменти

250 ден