Кошничка 0 x

Product

Dr Colic Age Code Revitalizujuća dnevna krema sa matičnim ćelijama argana 50ml

1.990 ден

𝗔𝗚𝗘 𝗖𝗢𝗗𝗘 дневниот крем на 𝗗𝗿 𝗖𝗼𝗹𝗶𝗰 е крем за интензивна ревитализација на кожата на лицето, кој содржи матични клетки од арган, природна состојка благодарение на која кожата се храни, хидрира и обновува.

Ja стимулира регенерацијата на сврзното ткиво на кожата, а со тоа ја зголемува густината на кожата, ја зголемува цврстината на кожата и значително ја намалува длабочината на брчките. Помалку се забележуваат фините линии и брчките, а самата кожа станува кадифена, мазна и затегната.

Што ја прави оваа крема посебна и исклучително ефикасна?

Дневната ревитализирачка крема 𝗔𝗚𝗘 𝗖𝗢𝗗𝗘 содржи матични клетки од арган кои помагаат да го репрограмирате кодот на вашата кожа кој води кон стареење и стимулира процес на обновување на кожата преку обновување на нејзините матични клетки.

Што ги прави растителните матични клетки многу корисни за здравјето на луѓето?

Обичните клетки се „програмирани“ за една одредена функција, како на пример создавање на кожно ткиво или крвна плазма. За разлика од нив, матичните клетки се создадени „непрограмирани“ и се дизајнирани да одат секаде каде што е најпотребно. Кога се потребни за раст на ново ткиво некаде во телото, во овој случај во ткивото на кожата, тие едноставно „стануваат“ тој тип на клетка, делувајќи како замена за специфичните ткивни клетки.

И животните и растенијата создаваат матични клетки, меѓутоа, меѓу нив има една голема разлика. Животинските матични клетки природно подлежат
на процесот на стареење исто како секоја друга клетка.

Во човечката кожа, матичните клетки стануваат помалку ефикасни како што старееме, а со тоа и помалку способни да го поддржат производството на колаген.

Растителните матични клетки се ослободени од процесот на стареење. Можат да дејствуваат како млади матични клетки на човечка кожа и се способни да помогнат во зголемувањето на синтезата на колаген.

 КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
▪️ Матични клетки од арган
▪️ Ниацинамид
▪️ Креатин
▪️ Хијалуронска киселина
▪️ Екстракт од центела
▪️ Навлажнувачки комплекс

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Dr Colic Age Code Revitalizujuća dnevna krema sa matičnim ćelijama argana 50ml

1.990 ден