Кошничка 0 x

Product

Dr Colic Age Code Revitalizujući serum sa matičnim ćelijama argana 30ml

2.175 ден

Со редовна употреба ja намалува појавата на фини линии и брчки, продира во подлабоките слоеви на кожата и ја подобрува нејзинита еластичност и цврстина одвнатре.

 Аргановото масло со години е познато како еликсир на убавината. Има способност да го забави процесот на стареење и да ги обновува клетките на кожата. Тоа е вистинско злато кога е во прашање негата на лицето.

Неодамна, откриен е уште еден облик на арган кој ги подига хидратантните, заштитните и негувачките компоненти кои се наоѓаат во обичното масло од арган на повисоко ниво. Тоа се матичните клетки од арган.

Најновите истражувањата покажуваt дека матичните клетки од арган се способни да навлезат преку слојот на дермисот на кожата за да обезбедат заштита, поддршка и ревитализација на подлабоките слоеви на кожата многу поефикасно од други видови растителни матични клетки.

Матичните клетки од арган помагаат да го репрограмирате кодот на вашата кожа кој води кон стареење и стимулира процес на обновување на кожата преку обновување на нејзините матични клетки.

Матичните клетки од арган, во третманот против брчки се користат за да помогнат во зачувувањето на виталноста на нашите матични клетки со директно дејство на основните фактори на стареење на кожата. Со тоа се стимулира создавање на колаген и еластин и враќање на цврстината и еластичноста и намалување на брчките.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

𝗔𝗚𝗘 𝗖𝗢𝗗𝗘 ревитализирачкиот серум со матични клетки од арган на 𝗗𝗿 𝗖𝗼𝗹𝗶𝗰 дава ефект на моментално пополнување на брчките, благодарение на интензивната хидратација што ја пружа.

 

Dr Colic Age Code Revitalizujući serum sa matičnim ćelijama argana 30ml

2.175 ден