Кошничка 0 x

Product

Dr Colic Micelarna voda 3 u 1 200ml

690 ден

Мицеларната вода на Dr Colic e 3 во 1 проивод кој, длабински ја чисти кожата и ја отстранува шминката од лицето и пределот околу очите без да предизвика иритација. Истовремено има функција на тонер кој ја хидрира и смирува кожата и не е потребно да се плакне од кожата.

Внимателно избраните состојки придонесуваат за вашиот блескав тен. Хијалуронот ја хидрира кожата, зелениот чај смирува, а креатинот го стимулира производството на колаген и ги регенерира клетките на кожата.

Оваа мицеларна е наменета за сите типови кожа. Исто така е погодна за чувствителна кожа.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
▪️ Хијалуронската киселина продира длабоко во кожата и пружа долготрајна хидратација исто така ги намалува фините линии и длабоките брчки.

▪️ Зелениот чај е антиоксидант кој ја штити кожата од слободните радикали, иато така ги смирува и ублажува воспалителните процеси на кожата.

▪️ Креатинот го стимулира производството на колаген и ги регенерира клетките на кожата.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Dr Colic Micelarna voda 3 u 1 200ml

690 ден