Кошничка 0 x

Product

Dr Colic Sun Protection Krema za lice sa zaštitnim faktorom 30

1.290 ден 1.032 ден

Заштитата на кожата на лицето од штетните UV зраци е важна како во лето, така и во зима, бидејки штетните UV зраци се присутни во текот на целата година и се главните причинители за предвременото стареење на кожата.

UVА зраците предизвикуваат стареење на кожата, додека UVB предизвикуваат изгореници. Но тука е Dr Colić Sun Protection крем за лице со уникатна комбинација на филтри и активни состојки кој обезбедува висока заштита од UVA и UVB сончеви зраци.

Dr Colić Sun Protection е водоотпорен крем за лице за заштита од сонце, со единствена комбинација на филтри и активни состојки. Обезбедува висока заштита од UVA и UVB сончеви зраци и го спречува стареењето на кожата.

Покрај филтрите кои ја штитат кожата од сонце, богат е и со активни состојки кои ги спречуваат првите знаци на стареење, интензивно ја хидрираат кожата, ја смируваат иритацијата и ја регенерираат кожата, обезбедувајќи свеж и младешки изглед на лицето.

Невидлив е на кожата и не остава бела трага, па затоа е погоден за заштита на лицето во текот на целата година.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
▪️ Хијалуронската киселина обезбедува интензивна хидратација и го спречува продлабочувањето на брчките, правејќи ја кожата мека и еластична.

▪️ Витаминот Е е моќен антиоксидант, го поттикнува обновувањето на клетките преку стимулирање на метаболизмот на кислородот во клетките и на тој начин го спречува сушењето на кожата.

▪️ Хамамелисот има смирувачки ефект, има антибактериско и антиинфламаторно дејство.

▪️ Го стимулира имунолошкиот систем и видливо ја подобрува состојбата на чувствителната кожа. Има благотворно смирувачко и антиалергиско дејство и ги ублажува иритациите.

▪️ Пантенолот интензивно регенерира и ги отстранува оштетувањата на кожата.

▪️ Алантоинот ja смирува иритациjата, ја зголемува влажноста на кожата и ја прави помазна. Го стимулира отстранувањето на мртвите клетки од површината на кожата и го забрзува растот на ново и здраво ткиво. Штити од оштетување на клетките предизвикано од UV зрачењето.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Dr Colic Sun Protection Krema za lice sa zaštitnim faktorom 30

1.290 ден 1.032 ден