Кошничка 0 x

Product

Facetheory Relaxing Night Cream M10 Unscented 50ml

1.355 ден

Relaxing Night Cream на Facetheory ja обновува кожата во текот на ноќта. Формулиран e со хијалуронска киселина за да ѝ помогне на кожата да го задржи балансот на влажност додека спиете, додека шиа путерот ги смирува сувите делови.

Тоа е производ без мирис и е наменет за оние кои не сакаат или се чувствителни на парфимирани производи.

Facetheory Relaxing Night Cream е богат со природни состојки како арганово масло кое ја намалува појавата на лузни. Витамините Ц и Е помагаат во заштита и нега на кожата, кои во комбинација со ферулинската киселина пружаат супериорно антиоксидантно дејство.

Има формула со лесна и мека текстура која брзо се апсорбира во кожата и не ги затнува порите. Содржи и алое вера што придонесува за лесна апсорпција и поинтензивна хидратација.

Производот е сертифицирано cruelty-free. Не содржи парабени,
PEG, SLS, SLES и минерални масла.

Амбалажата на производот е рециклирачка, направена од стакло и алуминиум како и биоразградив материјал.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Велика Британија

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetyl Alcohol, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Glyceryl Caprylate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, argania spinosa kernel oil, Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ferulic Acid, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice.

Facetheory Relaxing Night Cream M10 Unscented 50ml

1.355 ден