Кошничка 0 x

Product

Holika Holika Heart Crush Lipstick Melting RD04 Take Me

760 ден 380 ден

Heart Crush кармините на Holika Holika се достапни во 2 различни палети со 2 типа на завршници Melting и Velvet. Velvet кармините имаат црвена амбалажа и имаат пригушен кадифен сјај, како што посочува и нивното име. Доколку направиме паралела и ја споредиме завршницата на кармините Melting со сјајот на некоја ткаенина, можеме да кажеме дека имаат висок сјај како сатен.

Heart Crush кармините од двете линии Velvet и Melting имаат лесна кремасат текстура која лесно се нанесува на усните без чувство на сувост. Текстурата отпорна на допири пружа долготраен, извонредно свеж изглед на усните со само мало нанесување.

Одберете трендовска нијанса која ќе ви даде елегантен изглед според вашиот карактер. Но покрај трендовските нијанси, има уште нешто што ги прави овие кармини посебни, а тоа е нивниот состав.

За нега на усните, овие кармини содржат витамин Е и извонредна мешавина од природни масла познати по своето благотворно дејство врз кожата, меѓу кои арганово масло, шиа путер, масло од јапонска камелија, масло од бадем и масло од јојоба. Благодарение на ваквата формула, ги негуваат усните, ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата, го споречуваат губењето на влажноста и ги одржуваат усните добро хидрирани и меки во текот на целиот ден.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Holika Holika Heart Crush Lipstick Melting RD04 Take Me

760 ден 380 ден