Кошничка 0 x

Product

Holika Holika Piece Matching Shadow Palette 02 Grapefruit Tarte

890 ден 581 ден

Нема на залиха

Истакнете ја убавината на вашите очи со висококвалитетните сенки за очи на корејскиот бренд HOLIKA HOLIKA.

Овие сенки се нежни со кожата и не предизвикуваат иритација на очите.

Piece Matching Shadow Palette – Grapefruit Tarte e палета со 4 нијанси, Orange Pound, Apricot Sugar, Grapefruit Tarte и Salted Caramel, кои имаат различна текстура и завршница, мат, светкава и со бисерен сјај, за да дадат комплетен и впечатлив изглед на шминката.

Компактната палета на сенки за очи благодарение на комбинацијата на нијанси и завршници со различен сјај овозможува многу лесно може да преминете од дневен LOOK во блескава, драматична ноќна комбинација.

Употреба: Користете светол тон за нанесување на целиот очен капак. Користете темни тонови за да додадете длабочина или да го акцентирате окото, користејќи четка за попрецизно нанесување.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Holika Holika Piece Matching Shadow Palette 02 Grapefruit Tarte

890 ден 581 ден

Нема на залиха