Кошничка 0 x

Product

Holika Holika Piece Matching Shadow Palette 04 Orange Velvet

820 ден 410 ден

Нема на залиха

Висококвалитетните сенки за очи на корејскиот бренд HOLIKA HOLIKA ќе ви помогнат да ја истакнете убавината на вашите очи, секојдневно и во специјални прилики.

Овие сенки се нежни со кожата и не предизвикуваат иритација на очите.

Специјалниот Fixing Binding систем за поврзување на пигментите дава извонредна текстура и придонсува за лесно прилепување на шминката за кожата. Помага да се постигне интензивна нијанса и со нанесување на само еден слој. Тоа ја прави шминката долготрајна во текот на целиот ден, без да го губи интензитетот.

Piece Matching Shadow Palette – Orange Velvet e палета со 4 нијанси, Orange Sherbet, Orange Velvet, Coconut Ball и Marmalade Jam, кои имаат различна текстура и завршница, мат, светкава и со бисерен сјај, за да дадат комплетен и впечатлив изглед на шминката.

Компактната палета на сенки за очи благодарение на комбинацијата на нијанси и завршници со различен сјај овозможува многу лесно може да преминете од дневен LOOK во блескава, драматична ноќна комбинација.

СОВЕТ

Нијансите нанесувајте ги по следниот редослед за впечатлив и гламурозен изглед.
1. Лесно нанесете ја најсветлата нијанса по целите очни капаци.
2. Нанесете ја средната нијанса линијата на горниот очен капак до неговата средина за да добиете нежна градација.
3. За да добиете длабочина нанесете од најтемната нијанса по работ на окото. За попрефинет изглед, нанесете ја од средината на окото кон надворешните рабови на окото, на горниот и долниот очен капак.
4. За погламурозен изглед додадете од светкавата нијанса под број 4 со градација од работ на окото кон средина на очниот капак.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Holika Holika Piece Matching Shadow Palette 04 Orange Velvet

820 ден 410 ден

Нема на залиха