Кошничка 0 x

Product

Klairs Fundamental Ampule Mist

1.590 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Fundamental Ampule Mist на корејскиот бренд Dear, Klairs, претставува антиоксидантна фундаментална спреј ампула за постигнување на младешки изглед на кожата која се одликува со формула од различни растителни есенцијални води богати со хранливи материи. Состојките од вода од зелен чај од островот Џеџу, Luffa cylindrica и бамја се додадени за да допринесат за свеж и ревитализиран тен.

Благодарение на другите клучни состојки, краставица, ориз, екстракт од Laminaria japonica и трехалозата која има способност да ја задржува влагата, оваа спреј ампула има извонредна навлажнувачка способност да го одржи лицето хидрирано и по прскањето. Овој вегански производ, наменет за сите видови на кожа, не содржи вештачки бои и ароми, етанол или силиконски масла.

Употреба: Прскајте 2-3 пати дневно од спреј ампулата, на 20 cm оддалеченост од лицето и дозволете да се исуши на лицето или тапкајте нежно со прстите. Препорачливо е да се употребува после чистењето, а пред нанесувањето на навлажнувач.

Совет: Може да се користи и во било кој дел од денот за нега, освежување и хидрирање на кожата. Исто така, може да се користи како тонер во рутината за нега на кожа.

Klairs Fundamental Ampule Mist

1.590 ден

Нема на залиха