Кошничка 0 x

Product

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

1.390 ден

Нежно средство за ексфолијација со фина текстура кое ја омекнува и освежува кожата на природен начин, без да ја суши.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Отстранете ги црнките и мртвите клетки од Вашето лице со само една употреба на Gentle Black Sugar Facial Polish. Овој неверојатен производ на Klairs кој содржи кафеав шеќер, со леснотија прави ексфолиација на сувата кожа и ѝ дава сјаен изглед. Содржи шиа путер, витамин Е и витамин А, кои ѝ пружаат длабинска хидратација и мек финиш на кожата.

Со употреба на овој производ еднаш до два пати неделно ќе постигнете мека и свиленкасто мазна кожа припремена за совршено нанесување на шминка.

Неговата фина текстура прави нежна ексфолијација на кожата без да ја суши како што тоа го прават солените скрабови и нема негативен ефект како скрабовите со микрогранули. Не остава никакви штетни остатоци кои ги запушуваат порите. Безбедно е да се користи дури и на чувствителна кожа на лицето телото или испукани усни.

Покрај нежната ексфолиација, тоа е производ кој ги контролира мастите и го регулира создавањето на вишок себум, длабински ја хидрира кожата, има антибактериско и анти-ејџинг дејство.

Овој ексфолиант е доволно нежен и погоден за употреба на чувствителна кожа.

Употреба
 • По чистењето, помешајте соодветна количина од пилингот со 2-3 капки вода.
 • Со кружни движења, нежно масирајте го лицето или усните со пилингот.
 • Исплакнете темелно со топла вода и нанесете тонер и навлажнувач.
Активни состојки
 • Црн шеќер
 • Шиа путер
 • Масло од брусница
Состав

Состав: каприлен/капрински триглицерид, сахароза, цетил етилхексаноат, глицеин, путер од Butyrospermum Parkii (шиа), токоферил ацетат, канделила восок, PEG-7 глицерил кокоат, полисорбат 20, микрокристален восок, цетил алкохол, меласа, прав од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), парфем (арома), масло од семе од Carapa guaianensis, масло од семе од Vaccinium macrocarpon (брусница), лимонен.

Отстранете ги црнките и мртвите клетки од Вашето лице со само една употреба на Gentle Black Sugar Facial Polish. Овој неверојатен производ на Klairs кој содржи кафеав шеќер, со леснотија прави ексфолиација на сувата кожа и ѝ дава сјаен изглед. Содржи шиа путер, витамин Е и витамин А, кои ѝ пружаат длабинска хидратација и мек финиш на кожата.

Со употреба на овој производ еднаш до два пати неделно ќе постигнете мека и свиленкасто мазна кожа припремена за совршено нанесување на шминка.

Неговата фина текстура прави нежна ексфолијација на кожата без да ја суши како што тоа го прават солените скрабови и нема негативен ефект како скрабовите со микрогранули. Не остава никакви штетни остатоци кои ги запушуваат порите. Безбедно е да се користи дури и на чувствителна кожа на лицето телото или испукани усни.

Покрај нежната ексфолиација, тоа е производ кој ги контролира мастите и го регулира создавањето на вишок себум, длабински ја хидрира кожата, има антибактериско и анти-ејџинг дејство.

Овој ексфолиант е доволно нежен и погоден за употреба на чувствителна кожа.

 • По чистењето, помешајте соодветна количина од пилингот со 2-3 капки вода.
 • Со кружни движења, нежно масирајте го лицето или усните со пилингот.
 • Исплакнете темелно со топла вода и нанесете тонер и навлажнувач.
 • Црн шеќер
 • Шиа путер
 • Масло од брусница

Состав: каприлен/капрински триглицерид, сахароза, цетил етилхексаноат, глицеин, путер од Butyrospermum Parkii (шиа), токоферил ацетат, канделила восок, PEG-7 глицерил кокоат, полисорбат 20, микрокристален восок, цетил алкохол, меласа, прав од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), парфем (арома), масло од семе од Carapa guaianensis, масло од семе од Vaccinium macrocarpon (брусница), лимонен.

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

1.390 ден

Препорачана комбинација

 • Распродадено