Кошничка 0 x

Product

Klairs Supple Preparation Facial Toner

1.290 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Подгответе ја, хидрирајте ја и вратете ја еластичноста на вашата кожа со Supple Preparation Facial Toner. Jа балансира pH вредноста на кожата и ја подобрува ефикасноста на рутината за нега која следува, помагајќи да го извлечете најдоброто од производите од наредните чекори, како есенции, серуми или креми и да ја постигнете посакуваната состојба на кожата.
Содржи неколку клучни состојки како Phyto-Oligo кои ѝ обезбедуваат длабинска хидратација на кожата, како и пченични аминокиселини кои помогаат во намалување на воспалението на кожата.

Брзо се апсорбира и обезбедува целосна хидратација продолжена за повеќе од 20% од вообичаените тонери со хијалуронска киселина и бета-глукан.

Направен со мешавина од различни растителни екстракти и смирувачки состојки, овој не иритирачки, хидратантен тонер е погоден за сите типови кожа, дури и за најчувствителните.

Употреба

Нанесете од тонерот на чисто лице. Нежно тапкајте со дланките по целото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

Активни состојки

• Натриум хијалуронат,

• Бета-глукан,

• Eкстракт од Centella asiatica

• Lipidure

Состав

Состав: вода, бутилен гликол, диметил сулфон, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, нато гума, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), поликватерниум-51, хлорофенесин, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, аргинин, екстракт од плод/лист/ стебло од Luffa cylindrica, бета-глукан, екстракт од цвет од Althea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, хидроксиетилцелулоза, екстракт од Portulaca oleracea, лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, масло од Lavandula Angustifolia (лаванда), масло од лист од Eucalyptus globulus, масл од цвет од Pelargonium graveolensis, масло од кора од Citrus limon (limon), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, бакар трипептид-1, линалол, лимонен.

Подгответе ја, хидрирајте ја и вратете ја еластичноста на вашата кожа со Supple Preparation Facial Toner. Jа балансира pH вредноста на кожата и ја подобрува ефикасноста на рутината за нега која следува, помагајќи да го извлечете најдоброто од производите од наредните чекори, како есенции, серуми или креми и да ја постигнете посакуваната состојба на кожата.
Содржи неколку клучни состојки како Phyto-Oligo кои ѝ обезбедуваат длабинска хидратација на кожата, како и пченични аминокиселини кои помогаат во намалување на воспалението на кожата.

Брзо се апсорбира и обезбедува целосна хидратација продолжена за повеќе од 20% од вообичаените тонери со хијалуронска киселина и бета-глукан.

Направен со мешавина од различни растителни екстракти и смирувачки состојки, овој не иритирачки, хидратантен тонер е погоден за сите типови кожа, дури и за најчувствителните.

Нанесете од тонерот на чисто лице. Нежно тапкајте со дланките по целото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

• Натриум хијалуронат,

• Бета-глукан,

• Eкстракт од Centella asiatica

• Lipidure

Состав: вода, бутилен гликол, диметил сулфон, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, нато гума, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), поликватерниум-51, хлорофенесин, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, аргинин, екстракт од плод/лист/ стебло од Luffa cylindrica, бета-глукан, екстракт од цвет од Althea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, хидроксиетилцелулоза, екстракт од Portulaca oleracea, лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, масло од Lavandula Angustifolia (лаванда), масло од лист од Eucalyptus globulus, масл од цвет од Pelargonium graveolensis, масло од кора од Citrus limon (limon), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, бакар трипептид-1, линалол, лимонен.

Klairs Supple Preparation Facial Toner

1.290 ден

Препорачана комбинација

  • Распродадено
  • Распродадено