Кошничка 0 x

Product

Lapothicell A.C. Daily Calming Peeling Booster

1.290 ден 998 ден

Нема на залиха

Lapothicell A.C. Daily Calming Peeling Booster e мулти-функционален тонер со благ пилинг ефект, кој прави нежно тонирање, хидрирање и регулирање на pH балансот.

Благодарение на AHA (алфа хидроксилната киселина) и BHA (бета хидроксилната киселина) од природно потекло, овој тонер помага во решавањето на различни проблеми со кожата. Неговите AHA и растителни BHA состојки помагаат во регулирање на себумот и отстранување на мртвите клетки.Овој дневен пилинг бустер на кожата ѝ пружа свежина.

Тоа е дерматолошки тестиран производ, кој дури и по една употреба ги ексфолира и редуцира мртвите клетки на кожата. Исто така го спречува создавањето на акни, го регулира создавањето на себум, ги отстранува дамките, белките, црнките, го изедначува нерамномерниот тен и ѝ дава помека текстура на кожата.

Овој не-иритирачки тонер кој овозможува секојдневен смирувачки пилинг погоден за сите типови на кожа, дава одлични резултати кај чувствителна, како и мрсна кожа склона кон акни, црнки и нерамномерен тен, притоа обезбедувајќи ја потребната хидратација.

Употреба: По миење на лицето, секое утро и вечер, натопете памучен тупфер со бустерот и нежно пребришете го лицето и вратот. При дневна употреба на овој тонер задолжително треба да се користи крем со заштитен фактор.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Овој дневен пилинг бустер на кожата ѝ пружа свежина. Неговите AHA и растителни BHA состојки помагаат во регулирање на себумот и отстранување на мртвите клетки.

Употреба: По миење на лицето, секое утро и вечер, натопете памучен тупфер со бустерот и нежно пребришете го лицето и вратот.

Lapothicell A.C. Daily Calming Peeling Booster

1.290 ден 998 ден

Нема на залиха