Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Blemish Out Cream

990 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Со кремот против дамки можете да ги почувствувате придобивките од чист, транспарентен, навлажнет израз на вашата кожа со најголем сјај. Кремот со својата впивлива текстура, со ефект на ладење и навлажнувачка сензација, допринесува да ја добиете потребната сатисфакција во осветлување (95%) и намалување на дамките, местата каде се појавува стареење, како и темните места кај дехидрирана кожа и нерамномерен тен на кожата. Овој хипоалерген производ овозможува подобрен светол и сјаен изглед, без да остави леплива трага.

Неговите главни состојки се смирувачки билки (30,000ppm), мадекасозид и екстакт од кора од Magnolia kobus кои и даваат влажност на кожата и делуваат смирувачки. Пантенолот, бетаинот и дериватите на хијалуронска киселина придонесуваат за хидратација и сјај на уморна, ронлива кожа. Формулата која соржи ниацинамид, познат по своите осветлувачки ефекти врз кожата го прави постојан и посветол нерамномерниот затемнет тен на кожата.

Кремот против дамки се препорачува за кожа што изгледа затемнета, уморна и без доволна хидратација, со многу дамки и места каде се појавува стареење, на која и е потребна смирување и хипоалергени осветлувачки продукти.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки, ослободен од 7 парабени.

Нанесете на кожата секое утро и вечер на чисто лице. Препорачано е да се користи како последен чекор од рутината за нега на кожа.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа Lapothicell препорачува овој крем да се употребува заедно со следните производи: Blemish Out Serum → Toning Essence Facial Hydrating Booster → Aqua Bubble Tone Up Sleeping Mask → Natural Mineral Sun Protection → Blemish Out Cream

Lapothicell Blemish Out Cream

990 ден

Нема на залиха